Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstało Muzeum Motoryzacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstało Muzeum Motoryzacji
20-02-2021 07:09   Janusz Ludwiczak
W 2012 r. Muzeum Motoryzacji opuściło podziemia pod rondem Kaponiera. Teraz ponad 100 zabytkowych pojazdów, w tym Fiat 514 z 1929 r., Cabriolet z 1966 r. czy malucha można zobaczyć w pawilonie nr 2 MTP.

W lipcu 2012 r. po 16 latach istnienia Muzeum Motoryzacji musiało wyprowadzić się z podziemi pod Kaponierą. Po zakończeniu przebudowy ronda Kaponiera Muzeum Motoryzacji nie powróciło jednak w pierwotne miejsce, w którym działało od 20 września 1996 r. Zabytkowe auta mogliśmy przez pewien czas oglądać w centrum handlowym Poznań City Center (później Avenida). Teraz Muzeum Motoryzacji znalazło swoją stałą siedzibę – w pawilonie nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

– Muzeum Motoryzacji to wyjątkowa inicjatywa łącząca edukacyjny charakter związany z działalnością muzeów oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zapraszamy więc zarówno pasjonatów motoryzacji i historii, jak również rodziny z dziećmi do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

– Muzeum Motoryzacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich stanowi prezentację pojazdów należących do członków naszego klubu, którzy z ogromnym zaangażowaniem podjęli się przygotowania ekspozycji w pawilonie nr 2 na terenie MTP. Cieszymy się, że mamy możliwość podzielić się naszą pasją do zabytkowych pojazdów z innymi – dodaje Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych – zaczynając od początku masowej motoryzacji z linią produkcyjną Henry`ego Ford`a poprzez amerykańskie klasyki, wśród których wyjątkowym eksponatem jest 113-letni REO Gentelman`s Roadster aż po inne wyjątkowe pojazdy z całego świata.

Na stoisku Włoch wśród prezentowanych egzemplarzy będzie można obejrzeć pięknie zachowanego Fiata 118H/1500 Cabriolet z 1966 roku oraz perełkę w postaci Fiata 514 z 1929 roku a także dobrze znane motorowery – Vespy.
Francja oczaruje zwiedzających m.in. pięknem Renault NN Torpedo z 1925 roku, ale przede wszystkim najstarszym eksponatem na całej wystawie – rowerem Clement Safety prosto z XIX-wiecznego Paryża z 1888 roku oraz innymi, nieco młodszymi, pojazdami.
W strefie brytyjskiej pośród pięknie zachowanych klasyków nie mogło zabraknąć MG TA wyprodukowanego w 1937 roku z 4-cylindrowym rzędowym silnikiem. Nie lada gratką będzie autobus L4C marki Saurer z 1956 roku z wysokoprężnym silnikiem, pochodzący ze Szwajcarii jednak wykorzystywany również w komunikacji angielskiej.

W części muzeum dedykowanej naszym zachodnim sąsiadom zobaczymy podział motoryzacji na RFN i NRD, rozdzielonej murem berlińskim. Perełkami w tej części są: Mercedes W108/280SE z 1971 roku, BMW E9 z 1973 roku czy DKW F-5 z 1936 roku oraz ciekawa kolekcja trabantów.

Nie zabrakło oczywiście kultowych samochodów z czasów PRL-u, takich jak: Warszawy, Fiata 125p i malucha, a także Tarpanów czy Żuka. Oprócz klasycznych samochodów osobowych znajdziemy również wojskowe pojazdy opancerzone oraz motocykle wykorzystywane podczas II wojny światowej.

Muzeum Motoryzacji w pawilonie 2 można zwiedzać w każdy piątek w godz. od 10:00 do 18:00 oraz w weekendy między 10 a 17.
Bilety wstępu kosztują 20 złotych (ulgowe 10 zł). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.muzeumklasykow.pl.


Komentarze (2)

21-02-2021 20:38:22
j80
Ale P70 ,protoplasty Trabanta nie ma.
21-02-2021 16:00:58
motorniczy
He he, z tą ceną biletu normalnego to się pomylili bo to jest wejście do muzeum a nie wejście na targi motor show ;).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: