Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Protestujący w obronie praw kobiet zablokowali ulice - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Protestujący w obronie praw kobiet zablokowali ulice
03-11-2020 00:49   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek odbyły się kolejne blokady dróg. Osoby protestujące w obronie praw kobiet zablokowali m in. skrzyżowanie ulic Głogowskiej, Roosevelta z Mostem Dworcowym, a także ulicę Grunwaldzką czy Kaponierę. Protestujący przeszli przez Łazarz, m.in. pod siedzibę Radia Poznań.

Tak jak informowaliśmy w poniedziałek o godz. 16 rozpoczął się kolejny protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji.

Ok. 150 osób blokowało skrzyżowanie ulic Głogowskiej, Roosevelta z Mostem Dworcowym.

– W poniedziałek BLOKADY w całej Polsce. Tam gdzie możecie, tam gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku. Od 16:00 blokujemy miasto! Robimy wszystko, aby zatrzymać co się da. #ToJestWojna a to oznacza, że nasze działania zabolą wszystkich uczestników ruchu, ale nijak się to ma do bólu, który kobietom fundują skrajnie prawicowe organizacje z rządem i kościołem na czele – informowali organizatorzy z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Protestujący mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Polska jest kobietą", "Zmuszone rodzić rodzimy rewolucję", "Ten rząd to pandemia", "Zaorać PiS – posadzić las" czy "Trzeba był nas nie wku***". Demonstranci skandowali też: "Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia".

Z minuty na minutę przybywało protestujących. Po godz. 17 tłum ruszył ulica Głogowską i przeszedł pod siedzibę Radia Poznań przy Berwińskiego. Protestujący krzyczeli: "Kłamcy", "Ludzie mają dość kłamstw".

Następnie protestujący przeszli ulicą Matejki i Grunwaldzką, po czym udali się do centrum miasta.

Poniedziałkowe protesty odbyły się bez poważniejszych incydentów. Ok. godz. 18:30 przywrócony został normalny ruch tramwajowy. Wcześniej rozładowały się korki.

Od ponad tygodnia w całej Polsce trwają protesty, po tym jak 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis pozwalający na dokonanie aborcji ze względu na wady genetyczne płodu jest niezgodny z polską Konstytucją. Aborcja jest dalej możliwa, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej i gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.


Komentarze (4)

06-11-2020 23:19:07
Andrzej
Kobiety doskonale wiedzą przeciwko komu protestują a pisiorom i katabazie to nie w smak. Mychau chau obrońca pedofili
06-11-2020 09:18:30
Mychau
Jest to próba obalenia rządu, a nie protest kobiet. One tylko zostały wykorzystane jako proletariat zastępczy. One są tak głupie, że nawet nie wiedzą po co, przeciwko czemu i komu protestują. Bo jak można protestować przeciwko PiS-owi i kościołowi skoro TK stwierdził tylko niezgodność ustawy aborcyjnej z Konstytucją. Tu trzeba zmienić Konstytucję. A kto stworzył obecną Konstytucję? Prezio Kwach ze swoim SLD. Czyli sami swoi.
06-11-2020 07:57:42
Qshu
Narzucanie swojego światopoglądu przez grupkę fanatyków religijnych i ich popleczników z czarno-pedofilskiej mafii, powinno zostać surowo ukarane.
04-11-2020 11:54:58
Mieszkaniec
Blokowanie ważnego miejsca komunikacyjnego miasta przez grupkę radykalnych aktywistów jest nielegalne i powinno zostać surowo ukarane.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: