Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zostało zablokowane – kolejny protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zostało zablokowane – kolejny protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego
26-10-2020 21:04   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek o godz. 16 w Poznaniu, podobnie jak w wielu innych miastach rozpoczął się uliczny protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji. Uczestniczki i uczestnicy protestu zablokowali ruch uliczny – m.in. Kaponierę, Grunwaldzką, Przybyszewskiego czy rondo Jeziorańskiego.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny swoim wyrokiem uniemożliwił dokonanie legalnej aborcji w Polsce, wykreślając z ustawy usunięcie ciąży w przypadku wady i ciężkiego uszkodzenia płodu.

Od kilku dni w całej Polsce, również w Poznaniu trwają protesty, na ulice miast wyszło tysiące osób.

W poniedziałek o godz. 16:00 odbył się kolejny, tym razem uliczny protest, polegający na zablokowaniu ruchu.

– BLOKUJEMY WSZYSTKO na dwa dni przed strajkiem generalnym. Nie odpuścimy. Żądamy anulowania pseudowyroku pseudotrybunału. Żądamy natychmiastowego rozdziału państwa i kościoła. Żądamy pełni praw. W czasie, gdy wyczerpana do granic możliwości służba zdrowia walczy o życie wielu osób, gdy wiele osób umiera w domach, karetkach, pod szpitalami i w szpitalach, gdy wszystkie wysiłki państwa powinny być skierowane na walkę z pandemią - rządzący rękami upolitycznionych i bezprawnie powołanych pseudosędziów rozpętali wojnę. To oni ponoszą odpowiedzialność! – informowali organizatorzy.

Demonstranci zablokowali ruch samochodowy i tramwajowy m.in. na Rondzie Kaponiera, na Grunwaldzkiej piesi przechodzili cały czas przez przejście. Protest odbył się także w innych częściach miasta.

O godz. 19 uczestniczki i uczestnicy protestu przeszli na Plac Wolności, następnie przeszli pod kurię, biura PiS oraz siedzibę TVP.

Na środę zaplanowany został strajk generalny, podczas którego protestujące kobiety mają nie iść do pracy.


Fot: Lilia Łada/tenPoznan.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (12)

30-10-2020 07:51:54
Andrzej
Brawo kobiety!!!
30-10-2020 00:31:56
Włącz myślenie
Te celowo podsycane protesty to przykrywka, aby lewica i całe neomarksistowskie środowisko POlityczne mogło przeprowadzić zamach stanu na rząd, który zabrał się za rozliczanie afer swoich poprzedników odpowiedzialnych za działanie na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej oraz rozkradanie/sprzedawanie majątku narodowego działając w interesie obcych państw. Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów (także do protestowania - mamy demokrację i chyba tylko dlatego policja wstrzymuje się z ostrzejszą reakcją na różne incydenty), ale w żadnym wypadku nie ma miejsca na akty wandalizmu, malowanie sprejami po murach, profanację kościołów, wyzwiska oraz obrażanie uczuć religijnych, groźby oraz nachodzenie posłów czy urzędników przed ich własnymi domami łącznie z podawaniem danych osobowych. Przykro stwierdzić, ale kobiety, młodzież i dzieci zostały tu wykorzystane przez lewicę, aby ich rękami zdestabilizować sytuację w Państwie, bo przecież policja nie będzie bić kobiet i dzieci. Pijana, agresywna młodzież często bije, kopie i tylko czekaja, aż ktoś ''odda" to od razy będzie szkalowanie w UE, że ''w Polsce bije się protestujące kobiety i dzieci". Odnośnie samych protestów - duże grono kobiet protestuje przeciw zakazowi aborcji TYLKO W PRZYPADKU ciężkiego uszkodzenia płodu i konieczności rodzenia często martwych czy umierających dzieci, co zagraża też samej psychice matki i wpływa na hormony, zdrowi
29-10-2020 16:14:56
M.
@Ela, jaka wojna, co ty za głupoty wygadujesz? Czy zdajesz sobie sprawę że jak już kurz bitewny po demonstracjach opadnie, to jakoś trzeba będzie się porozumieć z sąsiadem czy sąsiadką, którzy mają prawo mieć inne zdanie? Patrząc na to co się dzieje już się nie dziwię, że doszło do rozbiorów Polski. Najgorsze, że niczego się nie nauczyliśmy i zamiast porozmawiać, znaleźć kompromis, okładamy się bezmyślnie i twierdzimy, że winni sa ci drudzy.
28-10-2020 23:02:11
Andrzej
Pyra nie rozumiesz? Zapytaj Jarka. On się zna - ma przypiętą Polskę Walczoncą - czyli na pewno zna się na historii - broni kościoła - to patriota. Zapomniał tylko dodać, że sam te rozruchy wywołał - więc je..ć PIS
28-10-2020 15:44:03
pyra
Rozumiem protesty ale nie wandalizm ! Nie rozumiem takze tej strasznej AGRESJI w mlodych kobietach i potoku wulgarnych slow jakie leja sie z ich ust. Ale to jest teraz normalka przyszedl przyklad od Jaskowiakowej. W modzie jest wulgaryzm i wandalizm. Wiele z tych mlodych kobiet podobno po studiach ale brak wychowania i kultury oraz wiedzy historycznej u tych osob, niestety.
28-10-2020 15:38:52
pyra
Do "Ela", jak mam nazwac ludzi, ktorzy pomalowali wulgarny napis na zabytkowym murze ceglanym w naszej Parafii Sw.Anny ? HOLOTA, CHAMSTWO, WANDALE to jest odpowiednia nazwa.
28-10-2020 08:27:58
Hania
Jakie to smutne, że nikt nie patrzy na te nienarodzone dzieci, które ta ustawa ratuje.
27-10-2020 12:22:52
Ela
Brawo drogie koleżanki. Wygramy to, przepędzimy tę hołotę
27-10-2020 10:52:57
precz
wypier... z ulic! protestujcie na placu wolnosci a nie blokowac cale miasto.
27-10-2020 09:28:08
Andrzej
Brawo !
27-10-2020 07:44:30
Qshu
Brawo Kobiety - jestem z Wami. ***** *** i ich kościelnych sprzymierzeńców.
26-10-2020 22:42:30
dr_ona
Brawo Kobiety...Brawo My..w jedności siła
Aktualności
Niezapominajka
16

sty

12:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
84. rocznica poświęcenia kościoła

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd w wykonaniu Uniwersyteckiego Chóru Każdego Wieku "Pasjonaci" przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu

17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: