Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej ze zwężeniem Głogowskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej ze zwężeniem Głogowskiej?
05-08-2020 04:43   Janusz Ludwiczak
Wydzielenie torowiska tramwajowego i wytyczenie drogi rowerowej po obu stronach Głogowskiej, a na wysokości Rynku Łazarskiego mają powstać szerokie azyle dla pieszych - takie zmiany już niebawem zostaną wprowadzone na głównej arterii Łazarza.

W maju miasto zapowiadało, że ulica Głogowska zostanie zwężona do końca sierpnia, o czym szerzej pisaliśmy w maju

– Zmiany w organizacji ruchu na ul. Głogowskiej będą wprowadzane wraz ze wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu. Prace rozpoczną się na pod koniec lata, przy czym ul. Głogowska ma być pierwszym elementem przewidzianym do realizacji – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Marcin Idczak, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich.

Jak już informowaliśmy Strefa Płatnego Parkowania na Łazarz zostanie rozszerzona dopiero na początku przyszłego roku.

– W ramach wprowadzania Strefy płatnego parkowania wprowadzone zostaną m.in. zmiany organizacji ruchu na ul. Głogowskiej, na odcinku od ul. Potockiej do Parku Wilsona. W obu kierunkach, obok wydzielonego torowiska tramwajowego, wyznaczony zostanie jeden pas dla ruchu ogólnego pojazdów oraz pas rowerowy (w kierunku do centrum - za skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego, w kierunku od centrum - za skrzyżowaniem z ul. Berwińskiego). Prawy pas przed ul. Stablewskiego służyć będzie wyłącznie do ruchu rowerowego na wprost, natomiast prawy pas przed ul. Berwińskiego - do ruchu rowerowego na wprost oraz do skrętu pojazdów w prawo). Powyższe zmiany mają poprawić ogólne bezpieczeństwo ruchu i przypadki jego blokowania, zapewnić sprawniejszy płynny przejazd komunikacji publicznej oraz wprowadzić przyjazną infrastrukturę na tej ważnej także dla ruchu rowerowego trasie – wyjaśnia nam Łukasz Dondojewski, Miejski Inżynier Ruchu.

– Przy przejściach dla pieszych na wysokości rynku Łazarskiego powstaną szersze azyle drogowe, które umożliwią niechronionym uczestnikom ruchu bezpieczniejsze przejście przez jezdnię, a pasażerom zapewnią więcej miejsca na bardziej komfortowe oczekiwanie na przystankach tramwajowych. Na całym odcinku ulicy uporządkowane zostanie parkowanie, a w rejonie skrzyżowań zamontowane zostaną słupki blokujące uniemożliwiające parkowanie w miejscach zabronionych (10 m przed skrzyżowaniem) i poprawiające wzajemną widoczność pieszych i kierowców.
W celu wyeliminowania zjawiska blokowania jezdni przez pojazdy dostawcze wzdłuż ulicy zaprojektowane zostaną miejsca dla dostaw. Wzdłuż ul. Głogowskiej przybędzie także miejsc dla niepełnosprawnych. Na całej ulicy nadal obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. i utrzymane zostaną dotychczas obowiązujące zakazy skrętu w lewo. Powyższe zmiany, pozytywnie zaopiniowane przez właściwe jednostki i służby miejskie oraz zatwierdzone przez MIR, zostały przekazane w celu realizacji do ZDM, który określi szczegółowy harmonogram wdrożenia
– dodaje Łukasz Dondojewski.


Komentarze (10)

12-08-2020 08:11:16
M.
Ruch z Głogowskiej i Jarochowskiego przenosi się na ul. Kasprzaka. Zmiany dokonują się kosztem mieszkańców ul. Kasprzaka (strumień samochodów gdzieś musi się skanalizować). Sytuacja jest nie do zaakceptowania, ta wąska ulica nie może wchłonąć tak dużego ruchu samochodów. Jestem ciekawa co na to nasza Rada Osiedla? Czy jesteście za zwiększeniem natężenia ruchu, hałasu i spalin na ulicy Kasprzaka?
11-08-2020 10:58:33
Maras
Jak trzeba NIENAWIDZIEĆ mieszkańców ,żeby wymyślać takie UTRUDNIENIA . Ludzie jeżdzili , jeżdzą i będą jeżdzić GŁOGOWSKĄ , tylko będą WIĘKSZE KORKI. Chory pomysł z JAROCHOWSKIEGO, IDIOTYCZNY z Głogowską , CZEKAM z utęsknieniem co zrobią PSEUDO INŻYNIEROWIE RUCHU, gdy się wprowadzą mieszkańcy do bloków - wieżowców na DMOWSKIEGO !!!!!! pewnie zrobią JEDEN KIERUNEK RUCHU i będą kazać jechać w kierunku GÓRCZYNA i spowrotem ARCISZEWSKIEGO. MOŻE DO TEGO CZASU MIESZKAŃCY ZROBIĄ Z NIMI ..........?????? ŻENADA I BRAK DOBREJ WOLI ZE STRONY RZĄDZĄCYCH.!!!!
08-08-2020 00:14:26
De
Ty Ania nie masz nic do gadania.
07-08-2020 20:45:53
Funker
Koniec z rajdowcami mknącymi ponad 100 km/h w terenie zabudowanym! Przywrócić miasto mieszkańcom!
07-08-2020 14:39:55
Poznaniak
Chore władze powinny natychmiast udać się do psychiatry i podjąć leczenie na oddziale zamkniętym !!!
06-08-2020 10:32:42
Ania
Zwęzić? Kpina, zlikwidować ruch trucicieli! My, mieszkańcy łazarza, razem się tego domagamy!
05-08-2020 17:44:18
emeryt
gosownik- to wszystko na Głogowskiej już było i niestety poupadało.
05-08-2020 17:29:58
M.
Proponuję fanom tego rozwiązania przejście się w godzinach szczytu na Kasprzaka i sprawdzenie jak wygląda ruch na tej ulicy po przerzuceniu go z Jarochowskiego. Oczywiście część samochodów po zakończonym remoncie tam wróci, ale tylko część. Osoby, które poprzednio przejeżdżały całą Jarochowskiego w tym samym kierunku, na Kasprzaka już zostaną. Ale dorzućmy jeszcze ruch z Głogowskiej, bo korek najwyraźniej jest jeszcze niewystarczający.
05-08-2020 10:06:36
gosownik
Myslalem, ze sie nie doczekam, ale moze jednak - glogowska z mojej najmniej ulubionej ulicy zmieni sie w najbardziej ulubiona :). Jescze tylko jakies fajne restauracje, bary i sklepy i w koncu wroci tu zycie, i az sie bedzie chcialo tu mieszkac!
05-08-2020 08:51:30
Maras
Podsumowując jednym zdaniem,- wymysły Naszych Wizjonerów jeszcze do niczego dobrego dla zwykłego mieszkańca NIE WYNIKŁO.!!!! PRZEBUDOWA DMOWSKIEGO , JAROCHOWSKIEGO itd. ZABIERA TYLKO MIEJSCA POSTOJOWE!!!!!( GDZIE MIESZKAŃCY MAJĄ PARKOWAĆ), Ale wszystkie inwestycje są robione przy "wsparciu " i "aprobacie " " MIESZKAŃCÓW ". Dlatego , coraz więcej ludzi wyprowadza się poza miasto. Szukanie wolnego miejsca i jazda w koło to w/g Decydentów EKOLOGICZNE NO I BARDZO BEZPIECZNE. ZGODNIE Z HASŁEM " IM GORZEJ TYM LEPIEJ" BRAWO!!!! GRATULACJE WŁODARZE MIASTA!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: