Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Ogrodzie Łazarz powstał "kącik literacki", w którym niepełnosprawni prezentowali swoją twórczość - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Ogrodzie Łazarz powstał "kącik literacki", w którym niepełnosprawni prezentowali swoją twórczość
01-08-2020 12:56   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne prezentowały swoje wiersze, eseje, opowiadania i piosenki. Publiczność mogła zobaczyć również spektakl teatralny.

W piątkowe popołudnie Ogród Łazarz zamienić się w scenę teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych.

– Jesteśmy niezależnym teatrem dla osób z niepełnosprawnościami, sprawnych, artystów, amatorów i terapeutów. Oprócz działalności teatralnej angażujemy swoich członków w inne aktywności kulturalne oraz wydarzenia społeczne, które wspierają ich rozwój, pomagają osobom z niepełnosprawnościami w tym, by czuły się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Działamy na rzecz zmiany świadomości o możliwościach artystycznych osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Członkowie naszej grupy to również osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mamy w swojej grupie również osobę, która mimo usilnych dążeń, nie była w stanie zdać matury z matematyki ale jest biegła w naukach humanistycznych. Spotykamy się od 2017 r., a pierwszym dużym przedsięwzięciem, które pokazaliśmy mieszkańcom Poznania była premiera I cz. spektaklu „Carmina Burana”, do utworu Carla Orffa pod tym samym tytułem, który wystawiliśmy w CK Zamek – wyjaśnia Luiza Szumiło-Walczak.

Teatr integracyjny Przestrzeń Działań Otwartych pojawi się jeszcze 12 sierpnia o godz. 16:00 w ogrodzie społecznym Kolektywu Kąpielisko przy pływalni letniej oraz dzień później, 13 sierpnia również o godz. 16:00 również w Parku Kasprowicza, na polanie przy górce.

– Tym razem zapraszamy do zapoznania się z naszą twórczością literacką i spędzenia z nami czasu na wspólnej zabawie i refleksji.
.„Baśń dobrze służy pójściu do świątyni dumania nad stawem z szuwarami i liliami. Tylko my nie mamy czasu i nie chcemy ” fragment eseju Michała Bojarskiego, twórcy obdarzonego trisomią 21. pary chromosomów, czyli Zespołem Downa. Michał od przeszło 20 lat pisze opowiadania, sztuki i eseje oraz uczy się malarstwa. Jako uczestnik Olimpiad Specjalnych dzięki znajomości języka angielskiego w latach 1998-2000 otrzymał funkcję Światowego Lidera i reprezentował Europę Wschodnią na uroczystościach obchodów 30-lecia Olimpiad Specjalnych w Białym Domu. Tam odbył spotkanie z ówczesnym prezydentem Billem Clintonem oraz jego małżonką Hillary. W Stanach Zjednoczonych przeszedł profesjonalne szkolenie z public speaking (publiczne przemawianie). Przemawiał w języku angielskim na licznych międzynarodowych konferencjach poświęconych Olimpiadom Specjalnym, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Irlandii oraz w Polsce. Zatem zapraszamy do podróży ze słowem i wyobraźnią. Tym razem nie nad staw z szuwarami i liliami, ale do przestrzeni Łazarza i Jeżyc
– dodaje Luiza Szumiło-Walczak.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (3)

10-08-2020 09:54:33
Luiza Szumiło-Walczak
Bardzo dziękujemy :)
02-08-2020 09:45:44
Joanna
Uczestnikom serdecznie dziękuję i gratutuję. Włożyli w organizację spotkania dużo pracy i serca. Myślę, że jako społeczeństwo mamy jeszcze dużą lekcję do odrobienia w kwestii integracji z osobami z niepełnosprawnościami.
01-08-2020 13:51:30
eka z małeki
------nie będę się powtarzał ............................... pełne poparcie !!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: