Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Katarzyna Kierzek-Koperska nie będzie już wiceprezydentką Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Katarzyna Kierzek-Koperska nie będzie już wiceprezydentką Poznania
15-07-2020 07:15   Janusz Ludwiczak
Prezydent Jacek Jaśkowiak odwołał ze stanowiska zastępcy Katarzynę Kierzek-Koperską. Powodem decyzji jest "utrata zaufania". Była już wiceprezydent Poznania stwierdziła, że o decyzji została poinformowała SMS-em, a pożegnanie odbyło się w bardzo nieeleganckim stylu. Obowiązki czwartego zastępcy przejmą pozostali wiceprezydenci: Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski i Bartosz Guss, jednak nieoficjalnie mówi się, że nowym zastępcą prezydenta Poznania ma być Marcin Gołek – wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, który był doradcą prezydenta. Wśród następców jest również radny Nowoczesnej Bartłomiej Ignaszewski.
Zmiany również w poznańskim PIS-ie. Ze stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości został odwołany Przemysław Alexandrowicz, a nagany otrzymała dwójka radnych: Ewa Jemielity i Michał Grześ.

– Za decyzją Jacka Jaśkowiaka stoi "utrata zaufania" do Katarzyny Kierzek-Koperskiej. Prezydent nie może dalej z taką osobą współpracować, ponieważ od swoich współpracowników wymaga pełnego zaangażowania i określonych kompetencji – poinformowała Joanna Żabierek, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

O odwołaniu dotychczasowej zastępczyni mówiło się od dawna. Konflikt pomiędzy Jackiem Jaśkowiakiem a Katarzyną Kierzek-Koperską zaczął się, gdy ta podjęła zakaz wstępu do lasów miejskich. Od kilku tygodni Katarzyna Kierzek-Koperska przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Katarzyna Kierzek-Koperska z funkcji zastępczyni prezydenta zwolniona została SMS-em, gdyż jak twierdził prezydent ta nie odbierała telefonów.

– Złożyłam rezygnację z członkostwa w partii .Nowoczesna. Decyzja ta podyktowana jest utratą zaufania do struktur zarządczych partii, które pod „osłoną nocy” odwołały mnie z funkcji przewodniczącej regionu wielkopolskiego oraz przekonaniem, iż to nie jest już to samo ugrupowanie, do którego wstąpiłam w 2015 roku. Wtedy mieliśmy ideały, program, chcieliśmy robić coś naprawdę ważnego dla dobra Polski. Dzisiaj naprawdę nie wiem, co jest misją działania Nowoczesnej. Zostałam odwołana z funkcji zastępczyni prezydenta miasta Poznania. Prezydent Jaśkowiak odwołał mnie poprzez SMS… Chciałabym bardzo wszystkim podziękować za współpracę w ramach obu pełnionych funkcji. Jestem przekonana, że mamy w polityce dużo do zrobienia, zatem nie oglądam się za siebie tylko z optymizmem patrzę w przyszłość – napisała w oświadczeniu Katarzyna Kierzek-Koperska.

Wraz z rezygnacją Katarzyny Kierzek-Koperskeij z Nowoczesnej odeszło 13 członków partii, w tym czworo radnych sejmiku wielkopolskiego.

Obowiązki czwartego zastępcy przejmą pozostali wiceprezydenci: Mariusz Wiśniewski, Jędrzej Solarski i Bartosz Guss, jednak nieoficjalnie mówi się, że nowym zastępcą prezydenta Poznania ma być Marcin Gołek – wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, który był doradcą prezydenta. Wśród następców jest również radny Nowoczesnej Bartłomiej Ignaszewski.

Zmiany również w poznańskim PIS-ie. Ze stanowiska klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości został odwołany Przemysław Alexandrowicz. Zastąpi go radna Klaudia Strzelecka.

Natomiast dwoje radnych PiS zostało ukaranych naganami – Michał Grześ za to, że brał udział w zdalnych obradach Komisji Oświaty i Wychowania… leżąc w łóżku, a Ewa Jemielity za grożenie odejścia z PiS.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: