Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skwer Eki z Małeki – bez samochodów, z zielenią i miejscem do wypoczynki i wydarzeń kulturalnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skwer Eki z Małeki – bez samochodów, z zielenią i miejscem do wypoczynki i wydarzeń kulturalnych
08-07-2020 05:27   Janusz Ludwiczak
Jeszcze dziś można zgłaszać swoje uwagi do koncepcji przebudowy skweru Eki z Małeki, która zakłada zamknięcie dla ruchu północnej i południowej jezdni. Docelowo plac przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej ma stać się zielonym miejscem do wypoczynku i przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych.

Przedstawiona koncepcja przebudowy skweru Eki z Małeki zakłada zamknięcie dla ruchu północnej i południowej jezdni (łącznik od ul. Małeckiego do ul. Granicznej oraz odcinek ul. Łukaszewicza pomiędzy ul. Małeckiego i Graniczną). Oznacza to, że nie będzie można objechać już skweru. Zlikwidowane zostaną miejsca postojowe, a ruch odbywać będzie się tylko wzdłuż ulicy Małeckiego oraz z Łukaszewicza do Granicznej.

– Dzięki temu teren skweru powiększy się aż do linii zabudowy. Jednocześnie możliwe stanie się wyznaczenie miejsc postojowych wzdłuż ulic Małeckiego i Granicznej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

– Architekci postawili w koncepcji na zieleń i zorganizowanie przestrzeni do wypoczynku. Są więc drzewa, trawa i krzewy, miejskie meble, czy też wielofunkcyjny podest. Nie zabrakło miejsca dla wydarzeń kulturalnych, których sceną skwer stał się w ostatnich latach. Projektanci pomyśleli także o możliwości ustawienia na skwerze ogródków gastronomicznych. Proponowany przebieg chodników odzwierciedla naturalne ciągi komunikacyjne, pozwalając łatwiej niż obecnie przejść z ul. Małeckiego w ul. Łukaszewicza i z ul. Granicznej w ul. Małeckiego. Całość uzupełniają elementy małej architektury, oświetlenie oraz monitoring – wyjaśnia ZDM.

Jeszcze dziś, tj. do 8 lipca włącznie można składać swoje opinie i uwagi na temat proponowanych zmian, które można przesłać na adres e-mail: ekizmaleki@zdm.poznan.pl.


Komentarze (4)

17-07-2020 13:46:19
eka z małeki
-trochę dziwne to jest bo w planie renowacji RŁ na jego terenie zakładano możliwość wykorzystania jego płyty dla działalności kulturalnej...nie wiem może nie zrozumiałem!!!Co do skweru to myślę że utrzymanie porządku,odpowiedniej zieleni wystarczy!!!,bez wprowadzania,tak ja uważam drastycznych zmian w okolicy...................... eka
09-07-2020 09:27:43
pyra
Teren skweru powiekszy sie do linii zabudowy ? To jest przesada, ludzie beda pod oknami mieszkancow biesiadowac i halasowac. Swojak ma racje. Nie moze cos odbywac sie kosztem spokoju i prawa do spokoju okolicznych mieszkancow. Moze tak projektodawcy i ZDM zorganizuja takie miejsca kolo swoich okien i najlepiej z umieszczeniem popielniczek/koszy na smieci nieopodal okien.
08-07-2020 09:51:52
swojak
bardzo zły projekt. tzw. przestrzeń do wydarzeń kulturalnych ma być juz na Rynku Łazarskim. Obawiam się ze mieszkańcy juz sobie nie odpoczną. strefa będzie generować hałas.
08-07-2020 07:47:28
Stary Poznaniak
Brak przejazdu wygeneruje większy ruch na sąsiednich ulicach, krążenie samochodów więcej spalin i większe korki i chaos komunikacyjny, te parę drzew i skwerek nie zachęci do zamieszkania Nowych mieszkańców na Łazarzu a wręcz przeciwnie spowoduje kolejny odpływ ich z Łazarza bo: ,znowu nie ma gdzie zaparkować'' - kolejny gwoźdź do trumny - upadku naszej dzielnicy!!! - a będą się na pewno zbierać menele z piwkiem i inni wieczorni imprezowicze, ale za to świetnie miejsce dla wielbicieli psów.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: