Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zginęli dla "chleba i wolności narodu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zginęli dla "chleba i wolności narodu"
29-06-2020 01:19   Janusz Ludwiczak
Na Skwerze Eki z Małeki przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej można oglądać wystawę zdjęć z przestrzeni Łazarza, które ukazują wydarzenia sprzed 64 laty.

Na prezentowanych zdjęciach, które pochodzą ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca`56 możemy zobaczyć m.in. czołgi w rejonie Dworca Zachodniego.

– Z okazji 64. rocznicy wydarzeń Czerwca`56 prezentujemy zdjęcia z tamtych lat. Wśród kart historii są również mieszkańcy Łazarza, którzy ponieśli śmierć podczas wydarzeń czarnego czwartku – wskazuje Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz i Rady Osiedla Św. Łazarz.

Wystawę można oglądać do wtorku włącznie.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

30-06-2020 15:14:48
eka z małeki
z dawniejszej fabryki W-3(FPS)-gdzie się to zaczęło wielu moich kolegów i uczestników CZERWCA 1956 r już nie żyje,ale wspomnienia są i o tym opowiadam młodym!!! KU PRZESTRODZE!!.....................i pamięci aby się to nie powtórzyło eka
29-06-2020 13:24:28
maciej
nie wszystkie zdjęcia pochodzą z IPNu...zdjęcia z Matejki i pogrzebu są zdjęciami prywatnymi mieszkańców Łazarza
29-06-2020 03:55:33
Roman Modrzyński
Dzień dobry Ze względu na warunki atmosferyczne musieliśmy wystawę zdemontować, miejmy nadzieje że w przyszłości pojawią się na skwerze tablice gdzie będzie można oglądać zdjęcia,rysunki itp

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: