Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Główny: Pobito i okradziono 16-latka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Główny: Pobito i okradziono 16-latka
21-02-2020 06:50   Janusz Ludwiczak
16-latek został pobity i okradziony z rzeczy osobistych, pieniędzy i dokumentów. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na dworcu Poznań Główny 27-letniego sprawcę rozboju na nieletnim.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 22:30.

– Patrol Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierowniczki pociągu rel. Poznań Główny – Piła z prośbą o interwencje. Po przybyciu na miejsce kierowniczka pociągu wskazała funkcjonariuszom młodego mężczyznę, który chował się w składzie pociągu. 16-latek był bardzo przestraszony. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili rozmowę z nieletnim, podczas której oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat – informuje Marcin Żywiołek, rzecznik Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

– Według relacji poszkodowanego, sprawcy bili go po twarzy, następnie pod groźbą dalszego bicia wymusili na nim oddanie telefonu komórkowego oraz portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 100 zł. Zabrali mu również bluzę i czapkę w które był ubrany. Grożąc pobiciem zmuszali nieletniego do spożywania alkoholu i palenia marihuanyoraz dokonania aktu wandalizmu. Kiedy chłopakowi udało się uciec, schował się w pociągu stojącym na stacji – dodaje Marcin Żywiołek ze Straży Ochrony Kolei.

Pół godziny od zgłoszenia "sokiści" ujęli wskazanego przez poszkodowanego mężczyznę, jednego z dwóch sprawców rozboju. Po chwili na miejsce przybył patrol z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Podczas przeszukania ujawniono przy ujętym wszystkie skradzione poszkodowanemu rzeczy. Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: