Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Poznań Główny: 28-latek wtargnął do pomieszczeń monitoringu i pobił ochroniarza. Miał nóż - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Poznań Główny: 28-latek wtargnął do pomieszczeń monitoringu i pobił ochroniarza. Miał nóż
11-04-2018 04:05   Janusz Ludwiczak
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w nocy z piątku na sobotę na dworcu Poznań Główny. 28-letni mężczyzna wtargnął do pomieszczenia monitoringu. Sprawca sterroryzował pracownika ochrony bijąc go po twarzy i stosując groźby karalne. 28-latka ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Sprawca miał przy sobie nóż.

– 28-letni mężczyzna wtargnął do pomieszczeń monitoringu i sterroryzował pracownika ochrony dworca. Sprawca sterroryzował pracownika ochrony bijąc go po twarzy i stosując groźby karalne. Następnie mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia – informuje inspektor Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Ochrony Kolei.

28-latka ujęli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy zmuszeni byli użyć środki przymusu bezpośredniego w postaci dźwigni obezwładniających i kajdanek. Okazało się również, że sprawca miał przy sobie nóż.

– Podczas obszukania odzieży wierzchniej okazało się, że sprawca posiadał przy sobie nóż. Patrol SOK przekazał ujętego 28-letniego mieszkańca Poznania do dyspozycji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Poznań Wilda, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Pracownicy ochrony dworca, dedykowani do obsługi elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym monitoringu wizyjnego, wykonują zadania ochrony niewymagające wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. W związku z powyższym nie posiadają oni przygotowania teoretycznego i praktycznego z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, nie są tym samym wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego – podsumowuje insp. Marcin Zywiołek ze Straży Ochrony Kolei.


Komentarze (1)

11-04-2018 09:24:30
Ko
''W związku z powyższym nie posiadają oni przygotowania teoretycznego i praktycznego z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, nie są tym samym wyposażeni w środki przymusu bezpośredniego'' - taaaa, a pomieszczenie techniczne w którym siedział poszkodowany to zamykane jest na firankę??? Nie wyciągacie wniosków z takich sytuacji. Polak i przed szkodą i po szkodzie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: