Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Elektrykiem na Dworzec Zachodni i cmentarz Górczyński - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Elektrykiem na Dworzec Zachodni i cmentarz Górczyński
10-01-2020 08:15   Janusz Ludwiczak
Na trasach czterech linii kursujących przez Łazarz (145, 163, 179 i 193) w przyszłym roku wyjadą autobusy elektryczne. MPK zakupiło 37 tego typu pojazdów.

Miejski przewoźnik podpisał umowę na dofinansowanie projektu "Elektryfikacja wybranych linii autobusowych w Poznaniu". W ramach tego zadania MPK zakupy 37 autobusów elektrycznych: 6 przegubowych, 18 metrowych oraz 31 krótszych 12-metrowych. Elektryki będą kursować m.in. na trasie linii nr 145 z Dworca Zachodniego przez Głogowską i Wyspiańskiego, a także na trzech innych liniach kursujących przez Łazarz – nr 163, 179 i 193.

– Wybór tych linii został poprzedzony wieloma analizami, przy czym najistotniejsza była gęstość zaludnienia w bezpośrednim otoczeniu przebiegu tras. Zmiana taboru na zeroemisyjny oznacza lepsze powietrze w miejscach, gdzie mieszka wiele osób, a więc i wyższą jakość życia – powiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Standardowo, nowe autobusy elektryczne będą niskopodłogowe, będa wyposażone w rozbudowany system informacji pasażerskiej – czytelne tablice kierunkowe, wewnętrzne wyświetlacze LED, system zapowiedzi głosowych, a przyciski będą oznakowane w alfabecie Braille’a.

Jednocześnie, w projekcie uwzględniono budowę kolejnych stacji ładowania autobusów elektrycznych, które znajdą się na pętli na Górczynie oraz w zajezdni przy ul. Kaczej na os. Kopernika.

Koszt inwestycji szacowany jest na 107 mln zł, z czego blisko 91 mln zł dofinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa VI „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach”, działanie 6.1 „Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach”. Pierwsze autobusy elektryczne na Łazarzu mają pojawić się w przyszłym roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: