Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Na Łazarskim Fyrtlu" – ukazał się pierwszy numer nowej gazetki rady osiedla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Na Łazarskim Fyrtlu" – ukazał się pierwszy numer nowej gazetki rady osiedla
22-12-2019 13:32   Janusz Ludwiczak
Sylwester po łazarsku. Jak radzić sobie z czyścicielami kamienic? Łazarz ma swojego posła – o tym przeczytamy w nowej gazecie "Na Łazarskim Fyrtlu", którą wydała Rada Osiedla Św. Łazarz. Nowy magazyn zastąpił istniejący od 15 lat biuletyn "Wieści Łazarskie".

"Nasza wizja na gazetkę to coś więcej, niż artykuły ze strony Urzędu Miasta i zdjęcia chodników przed oraz po remoncie. Chcielibyśmy, aby „Na Łazarskim Fyrtlu” odkrywało przed mieszkańcami ciekawostki z życia naszej dzielnicy, lokalne tradycje, historie, czy przedsiębiorców. Czasopismo ma się ukazywać dwa razy częściej, niż dotychczas, czyli cztery razy w roku. Będziemy je dystrybuować po różnych punktach na mapie Łazarza tak, by każdy mógł je zdobyć w bliskiej odległości od domu. Uznaliśmy, że w świetle tak dużych zmian nadamy mu nową nazwę, co podkreśli jego świeżość" – pisze we wstępniaku Beata Szeszuła, redaktor naczelna "Na Łazarskim Fyrtlu" i członek Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W nowej publikacji "Na Łazarskim Fyrtlu" przeczytać może m.in. wywiad z Magdaleną Górką, pełnomocniczką Prezydenta Poznania ds. interwencji lokatorskich na temat "Jak sobie radzić z czyścicielami kamienic?".

Jest również o "Sylwestrze po łazarsku" na Małeckiego. A radna Joanna Ellmann przeprowadza wywiad z posłem i równocześnie łazarskim radnym Franciszek Sterczewskim.

"Na Łazarskim Fyrtlu" zastąpiło "Wieści Łazarskie", które ukazywały się przez ostatnie cztery kadencje poprzednich Rad Osiedli Św. Łazarz, czyli od listopada 2004 r.

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – powiedział portalowi lazarz.pl Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

"Na Łazarskim Fyrtlu" mają ukazywać się cztery razy w roku, w nakładzie 2,5 tys. egzemplarzy.

Ostatni numer "Wieści Łazarskich" oraz archiwalne wydania biuletynu informacyjnego (w tym "Nasze Osiedle Targowe" oraz "Głos Łazarza") można pobrać w dziale/zakładce Rada Osiedla » Biuletyn osiedlowy.

W naszym serwisie www.radaosiedla.lazarz.pl prezentować będzie również wszystkie numeru magazynu "Na Łazarskim Fyrtlu".

Ostatni numer "Wieści Łazarskich" {POBIERZ PDF}

Pierwszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" {POBIERZ PDF}


Komentarze (7)

23-12-2019 11:52:35
M.
Czasopismo brzmi dumnie, niestety z treścią gorzej. Doceniam za ładniejsze zdjęcia. Nie rozumiem odcinania się na siłę od wszystkiego, co było kojarzone z poprzednią radą osiedla. Tym razem to nazwa pisemka osiedlowego. Jakie to małe nasi drodzy radni! Czy nie ma kontynuacji RO? Tylko przy odtrąbieniu "sukcesów" (np. przeprowadzone w tym roku remonty chodników) jakoś Państwo nie odcięli się od poprzedników. Jeśli można coś doradzić - mniej PR, więcej solidnej pracy.
23-12-2019 11:17:09
Ggh
Nowa rada okazuje się jeszcze cwansza niż poprzednia. Tylko dla swoich ludzi. Wstyd!
23-12-2019 10:09:20
Zaniepokojony
Gazetka taka sobie. Napisane ok tylko strasznie nudne te tematy. Ja rozumiem, że pewnie kawiarnia pokazana w art. jest zaprzyjaźniona ale na boga sponsorowane art. trzeba oznaczyć bo inaczej to zwykła kryptoreklama. Trochę takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Wywiad z Panem posłem jest też średnio ciekawy bo on nie tylko ma nic do zadeklarowania w oświadczeniu majątkowym, ale nie ma też również nic do powiedzenia. Nowa rada działa trochę jak PIS. Co było wcześniej, co nie nasze to złe. tak nie można
23-12-2019 09:19:22
emeryt
Starczy gloryfikacji posła, bo na razie jeszcze nic nie osiągnął. Czy to jest pierwszy czy drugi numer bo coś chyba z numeracją nie tak. Jak na razie gazetka nie powala ale dajmy im szanse na poprawę.
22-12-2019 20:05:35
kajka
Jak dla mnie w tej gazetce nie ma nic o Łazarzu....sama reklama - jak nie kawiarni to pana posła...wolałam tamtą gazetkę gdzie chociaz było napisane co dla dzielnicy wykonano, na co wydano naszą kase , zresztą obserwuję naszą nową radę osiedla i jak na razie to tylko duzo piszą na Facebooku i nic poza tym....
22-12-2019 16:21:34
Alea
Jaki jest roczny i jednostkowy koszt wydania tego? Z jakich środków będą pokryte koszty? Czy osoby dostarczające swoje utwory do tego tytułu, będą otrzymywały honoraria?
22-12-2019 16:00:49
czytelnik
To ma być nowy świeży numer gazetki osiedlowej.Wydana w listopadzie a jeszcze w dniu 22 grudnia nie była dostępna dla mieszkańców. W numerze reklama prywatnej kawiarni , wywiad z posłem , 50 % to fotki i jeden potrzebny artykuł o czyścicielach kamienic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: