Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Z Maryją w nowe czasy" – obraz Jasnogórski odwiedzi łazarskie parafie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Z Maryją w nowe czasy" – obraz Jasnogórski odwiedzi łazarskie parafie
16-11-2019 07:40   Janusz Ludwiczak
We wtorek na Rynku Łazarskim rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ikona odwiedzi najpierw kościół Matki Boskiej Bolesnej, a w kolejnych dniach kolejne parafie: Św. Anny, Chrystusa Sługi i Św. Michała Archanioła.

Obraz Jasnogórski od 18 maja odwiedza wszystkie parafie archidiecezji poznańskiej. Nawiedzenie rozpoczęło się na Ratajach, następnie ikona zawitała do parafii na Starołęce, a później do dekanatu kórnickiego, swarzędzkiego, kostrzyńskiego, średzkiego, gostyńskiego, rawickiego, leszczyńskiego czy śremskiego.

We wtorek uroczystość nawiedzenia odbędzie się na Łazarzu, w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. O godz. 17:00 w kościele przy ul. Głogowskiej 97 rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, po którym nastąpi wyjście procesyjne z udziałem biskupa Grzegorza Balcerka na Rynek Łazarski. Powitanie kopii ikony Jasnogórskiej odbędzie się na Rynku Łazarskim ok. godz. 17:30. Następnie odbędzie się procesja do kościoła Matki Boskiej Bolesnej i obrzęd powitania Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Mszę świętą odprawi bp Grzegorz Balcerek. Przez całą noc odbywać będą się czuwania modlitewne. O północy ks. prałat Bogdan Częsz będzie przewodniczył pasterce maryjnej. W środę odprawione zostaną cztery msze święte (o godz. 8:00, 10:00, 12:30 i 16:00). O godz. 17:30 obraz zostanie przekazany do Parafii Św. Anny.

W czwartek Obraz Jasnogórski odwiedzi Parafię Chrystusa Sługi przy ul. Palacza, a w przyszłą środę, 27 listopada zawita do kościoła Michała Archanioła przy Stolarskiej.

Nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej odbywa się pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy". Jak podkreśla arcybiskup Stanisław Gądecki "Nawiedzenie to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz powołania do istnienia biskupstwa w Poznaniu".


R E K L A M A

Komentarze (3)

17-11-2019 11:50:43
Qshu
Serio? Kto myślący logicznie będzie chciał brać w tym udział? Ja nie chcę uczestniczyć w tego typu wydarzeniach póki Kościół nie przestanie szczuć na ofiary pedofili w koloratkach, tak długo póki tylko pieniądz będzie rządził w Kościele. Przeproście za wszystko, posypcie głowę popiołem - tak dużo o tym mówicie a przeczycie temu wszystkiemu swoim zachowaniem. Łazarzanie, sąsiedzi nie pozwólmy by tak dalej było, by karą za gwałt na dziecku było przeniesienie na inną parafie a nie cela na długie lata. Nie dajmy już dalej z siebie robić idiotów!
16-11-2019 23:01:54
Szczun zez Łazarza
Ciemnogród , modlić się do obrazka i do tego do KOPII !!!
16-11-2019 11:43:05
Paetz
Lecę, pędzę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

20

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu - robienie wieńców lei do tańca i printowanie hawajskich spódnic
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: