Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielę tramwaje i autobusy w zachodniej części miasta pojadą inaczej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielę tramwaje i autobusy w zachodniej części miasta pojadą inaczej
30-08-2019 00:21   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W niedzielę z terenu Targów wystartuje wyścig kolarski "Gran Fondo". W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 1, 6, 8, 11, 13 i 15 oraz autobusów linii nr 145, 148, 159, 163, 164, 169, 177, 182, 193 oraz nocnych nr 240, 241 i 251.

W niedzielę, 1 września, w zachodniej części Poznania odbędzie się wyścig kolarski Gran Fondo World Championships. Z tego względu w godz. 8.00-15.00 zostaną wprowadzone chwilowe zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Trasy linii tramwajowych nr 6, 8, 11, 13 i 15 przebiegają w pobliżu startu i metu wyścigu, która znajdować będzie się na Placu Marka MTP. Uczestnicy wyścigu startować będą co ok. 7 minut w jednominutowych seriach, co zapewni przejezdność tramwajów. Wjazd uczestników na metę nie będzie kolidował z ruchem tramwajów. W sytuacji awaryjnej służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań mogą podjąć decyzję o skierowaniu powyższych linii objazdem przez ul. Dąbrowskiego w godz. ok. 8:30-11:30.

Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej znajdować będzie się śluza. Mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu tramwajów linii nr 1, 6 i 13. W sytuacji awaryjnej tramwaje zostaną skrócone do pętli Budziszyńska.

Ze względu na przebieg tras linii autobusowych nr 145, 164, 182 i 193 przez śluzy w godz. od 9:00 do 15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 148:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 zmieniona będzie lokalizacja przystanku początkowego linii nr 148 przy rondzie Kaponiera - autobusy rozpoczynać będą kursy z przystanku na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure i pojadą trasą objazdową: RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Nowina - Polska - Bułgarska - Marcelińska - Strzegomska - Brzechwy - Złotowska - Bukowska - Perzycka - Sławińska - ŁAWICA - Złotowska - Brzechwy - Strzegomska - Marcelińska - Bułgarska - Polska - Nowina - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godzinach 9:00 - 11:30 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy. Od rana do ok. godz. 14:30 autobusy linii 148 kursować będą dwukrotnie częściej, czyli co ok. 15 minut.

Linia nr 159:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Nowina - Polska - Bukowska - PORT LOTNICZY ŁAWICA. Powrót: PORT LOTNICZY ŁAWICA - Bukowska - Perzycka - Sławińska - Złotowska - Brzechwy - Strzegomska - Marcelińska - Bułgarska - Polska - Nowina - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9.00-11.30 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 163:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: GARBARY -... - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Grochowska -... - Ściegiennego - GÓRCZYN.
Powrót: GÓRCZYN -... - Grochowska - Szpitalna - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera -... - GARBARY.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 169:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 11:30 linia funkcjonować będzie na trasie objazdowej: OS. KOPERNIKA -... - Marcelińska - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera -... - OS. ŁOKIETKA
Powrót: OS. ŁOKIETKA -... - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - Grochowska - Promienista - OS. KOPERNIKA
Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na wszystkich istniejących przystankach - na ul. Dąbrowskiego przy ul. Polnej autobusy zatrzymują się na jezdni równolegle do przystanków tramwajowych.
Ze względu na przebieg linii przez śluzy, w godz. 9:00-15:00 mogą nastąpić opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy.

Linia nr 177:
Od pierwszych kursów do ok. godz. 14:30 linia funkcjonować będzie na skróconej trasie: JUNIKOWO - Grunwaldzka - Malwowa - Daliowa - Szarotkowa - Skórzewo, Szarotkowa - Skórzewo, Poznańska - MALWOWA - Malwowa - Grunwaldzka - JUNIKOWO.
Odjazdy z Junikowa następować będą zgodnie z obowiązującym stałym rozkładem jazdy tej linii. Pierwszy odjazd autobusu linii 177 z ronda Kaponiera nastąpi najwcześniej o godz. 14:22.

Linie nocne nr 240, 241:
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) po zatrzymaniu się na przystanku Rondo Kaponierana ul. Dworcowej w kierunku Kaczej i Ławicy autobusy pojadą przez rondo Kaponiera i ul. Roosevelta na przystanek tramwajowy Bałtyk, a następnie ulicami Grunwaldzką i Szylinga do ul. Bukowskiej i dalej trasami bez zmian do Kaczej i Portu Lotniczego Ławica.
W kierunku przeciwnym po obsłużeniu przystanku Szylinga autobusy pojadą ulicami Kraszewskiego, Dąbrowskiego i Roosevelta do przystanku Rondo Kaponiera na ul. Dworcowej i stamtąd do dworca Poznań Główny.
Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na żądanie na wszystkich napotkanych przystankach z wyjątkiem przystanku tramwajowego Matejki.

Linia nocna nr 251:
Przez całą noc z soboty (31 sierpnia) na niedzielę (1 września) autobusy jadące z Junikowa pojadą ulicą Grunwaldzką do ul. Roosevelta (bez zatrzymania na przystanku tramwajowym Bałtyk) i dalej ulicami Roosevelta i Dworcową do dworca Poznań Główny.
W kierunku przeciwnym trasa bez zmian.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: