Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi też dopadł kryzys. Zamiast Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych tylko gęsi, indyki i traktory - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi też dopadł kryzys. Zamiast Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych tylko gęsi, indyki i traktory
12-10-2009 00:23   Janusz Ludwiczak
W weekend dni rolnicy, uczniowie szkół rolniczych, studenci uczelni przyrodniczych i osoby zainteresowane mogły zwiedzać trzydniową wystawę "Farma 2009" w pawilonach MTP. Targi odwiedziło o ok.10% mniej zwiedzających niż w latach ubiegłych.

Targi uroczyście otworzył w piątek Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wcześniej wziął udział w konferencji prasowej.

Na "Farmie 2009" można było zobaczyć nie tylko traktory czy maszyny i urządzenia rolnicze. Pomimo iż w tym roku nie było Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, to na targach można było zobaczyć stadka młodych indyków, gęsi tuczowych, kur nieśnych czy też kaczek rodzicielskich typu "pekin".

W tym roku m.in. z powodu kryzysu gospodarczego impreza zmieniła formę i jest skierowana głównie do profesjonalistów i ekspertów - hodowców i rolników. Podczas tegorocznej imprezy nie odbyła się Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, której organizatorem było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeszcze w zeszłym roku na targach mogliśmy podziwiać pokazową oborę czy produkcję mleka na żywo, a jeszcze w innych pawilonach konie, bydło, owce, kozy, króliki, gołębie, krowy i inne zwierzęta hodowlane.

"Farma 2009" i kryzys gospodarczy przyniósł kilka zmian w tej wystawie targowej. Pawilon Regionów z lokalnymi przysmakami został przeniesiony na stałe na targi "Polagra-Food", z kolei Krajowa Wystawa Ogrodnicza odbywać będzie się podczas targów "Gardenia", które odbędą się w lutym przyszłego roku. Natomiast same targi "Farma" mają odbywać się co dwa lata w terminie zimowym - kolejna edycja odbędzie się w dniach od 10 do 13 lutego 2011 roku.

Targom "Farma" towarzyszyły oprócz wystaw także liczne konferencje, fora dyskusyjne, seminaria i prezentacje, m.in. "VIII Okrągły Stół Rolniczy", "Akademickie Forum Rozwoju Obszarów Wiejskich", seminaria: "Bioenergia w rolnictwie", "Przyszłość produkcji trzody chlewnej w UE" czy "5 lat w Unii Europejskiej i co dalej?".

Dla gości MTP uruchomiło podobnie jak podczas większość imprez targowych specjalną linią autobusową kursującą w godz. od 9 do 18 z częstotliwością co 30 minut, pomiędzy parkingiem przy ulicy Matejki, a pawilonami MTP.

Kolejną imprezą na MTP będą Targi Multimediów i Rozrywki "Poznań Game Arena 2009", które odbędą się dokładnie za tydzień, od 16 do 18 października.


R E K L A M A

Komentarze (4)

12-10-2009 10:24:52
madzia
Ach, mieszczuchy. Świnki przyjadą do Poznania i już wam śmierdzi. Pomieszkajcie sobie tak z tydzień na wsi - polecam agroturystykę
11-10-2009 23:12:12
max
Specyficzny to mało powiedziane. Na Głogowskiej dosłownie śmierdziało i to jadąc w tramwaju z zamkniętymi oknami.
11-10-2009 21:13:17
kiwi
a szkoda, bo zawsze ten specyficzny zapach /i nie chodzi wcale o McD./ dodawal uroku ulicy glogowskiej jak lochy jechaly na targi
10-10-2009 10:29:36
max
Za tydzień tagi gier - tam nie będzie widać kryzysu, a pojawią się prawdziwe tłumy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: