Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MTP chcą zbudować w pobliżu Areny park rozrywki. Zjedziemy na rollercoasterze z wysokości 9 piętra - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MTP chcą zbudować w pobliżu Areny park rozrywki. Zjedziemy na rollercoasterze z wysokości 9 piętra
01-04-2019 17:21   Janusz Ludwiczak
Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą na swój jubileusz 100-lecia, który przypadnie w 2021 r. wybudować park rozrywki. Miałby on powstać w pobliżu Areny, którą Targi zarządzają od zeszłego roku.

Wesołe miasteczko ma powstać na terenie dawnego stadionu Energetyka. Jedną z najciekawszych atrakcji parku rozrywki ma być 25-metrowy rollercoaster. Kolejka górska ma mieć ponad kilometr długości, a także zawierać dwie pętle, dzięki którym pojedziemy "do góry nogami" i przez chwilę poczujemy się w stanie nieważkości.

– W tej części Polski nie ma jeszcze tego typu obiektu. Park rozrywki byłby realizowany we współpracy z prywatnym inwestorem. Byłby to świetny prezent dla poznaniaków na 100-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które będziemy obchodzić w 2021 roku. Okolice Areny to najlepsze miejsce na tego typu obiekt. Przypomnę, że w Parku Kasprowicza wielokrotnie gościło wesołe miasteczko, szczególnie podczas majówki z książką. Historia zatoczy koło, to właśnie w tej części Poznania powstało pierwsze na świecie wesołe miasteczko na Powszechną Wystawę Krajową – informuje rzecznik MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą zrealizować inwestycję wspólnie z właścicielem Legendii, wesołym miasteczkiem w Chorzowie. W śląskim parku rozrywki znajduje się już najwyższa, najszybsza i najdłuższa kolejka górska w Polsce - Lech coaster.

Targi nie ukrywają, że park rozrywki w Parku Kasprowicza ma być również źródłem sfinansowania remontu Areny i budowy parkingu wielopoziomowego.

– Na razie o kosztach inwestycji nie możemy informować, gdyż prowadzimy jeszcze negocjacje z potencjalnym inwestorem. Chcielibyśmy, by park rozrywki był gotowy najpóźniej w III kwartale 2021 roku – tłumaczy rzecznik MTP.Wesołe miasteczko znajdowało się w Parku Kasprowicza już podczas Powszechnej Wystawy Krajowej, tzw. PeWuKi w 1929 r.
Fot: Archiwum MTP

Aktualizacja 01.04.2019 godz. 21:26: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą niektóre komentarze. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.


R E K L A M A

Komentarze (4)

02-04-2019 11:51:09
pyra
No dobre !!!:) ale naprawde nie byloby to zaskoczenie gdyby taki plan faktycznie byl :)
01-04-2019 21:31:15
REDAKCJA
Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym. Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą niektóre komentarze. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.
01-04-2019 21:29:42
pyra
Zastanawiam sie co jeszcze bedzie wcisniete w nasz fyrtel ? To jakis absurd !!! W 1929 roku nie bylo Parku Kasprowicza ani zadnego innego parku tylko tak zwane łąki.
01-04-2019 18:06:29
Abra Kadabra
Fiku! miuku!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: