Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz promuje komitet Razem dla Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz promuje komitet Razem dla Łazarza?
15-03-2019 17:07   Janusz Ludwiczak
Kilka dni temu na profilu Rady Osiedla Św. Łazarz ukazał się film, który zdaniem części radnych reklamuje komitet "Razem dla Łazarza". "Razem dla Łazarza możemy więcej" - wypowiada się radny Wojciech Dera.
– Dlaczego oficjalne materiały dotyczące działalności radnych służą promowaniu wybranych osób w kampanii wyborczej? – pyta łazarska radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.
– Film nie jest w żaden sposób finansowany ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. W filmie nie ma żadnych materiałów reklamowych, nie pojawia się zachęta do głosowania na konkretnych kandydatów, jest to podsumowanie kadencji – odpowiada Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Sprawa dotyczy prawie 2-minutowego filmu, który na początku marca ukazał się na fejsbukowym profilu Rady Osiedla Św. Łazarz oraz również na profilu komitetu "Razem dla Łazarza".

"Ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz wyremontowaliśmy place zabaw dla dzieci, udało się odnowić boisko piłkarskie [przy ul. Dmowskiego - red.], powstała siłownia dla seniorów z nowymi nasadzeniami drzew, odbyły się trzy edycji Łazarskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Razem dla Łazarza możemy więcej" – mówi w filmie Wojciech Dera, członek Rady Osiedla Św. Łazarz kończącej się kadencji, który jest również kandydatem komitetu "Razem dla Łazarza".

Zastrzeżenia do filmu ma radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, która ubiega się o ponowną kadencję startując z listy "Czas na Łazarz". Jej zdaniem film jest promocją komitetu "Razem dla Łazarza".

– Czy film podsumowujący kadencję Rady Osiedla, pojawiający się w mediach społecznościowych został sfinansowany ze środków miasta czy rady osiedla? Dlaczego radni nie zostali poinformowani o takim nagraniu, czy będzie kontynuacja nagrań? W filmie jest wyraźnie zaznaczone, że jest to podsumowanie kadencji Rady Osiedla św. Łazarz. Proszę o wyjaśnienie dlaczego oficjalne materiały dot. działalności Radnych służą promowaniu wybranych osób w kampanii wyborczej? – pyta radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

Na końcu swojej wypowiedzi radny Wojciech Dera w filmie wypowiada się: "Razem dla Łazarza możemy więcej". Pytamy więc przewodniczącego łazarskiego samorządu pomocniczego.

– Film nie jest w żaden sposób finansowany ze środków Rady Osiedla. Życzliwi ludzie nam pomogli. W filmie nie ma żadnych materiałów reklamowych, nie pojawia się zachęta do głosowania na danych kandydatów, jest to materiał podsumowujący kadencję rady osiedla. Ciekawe jest z jakich środków finansowana jest kampania Czas na Łazarz, oni mają profesjonalną stronę internetową i grafików – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i zaraz radny Miasta Poznania.

Radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz zauważa również, że w folderach, które znaleźli mieszkańcy w skrzynkach pocztowych znalazły się nieprawdziwe dla niej informacje.

– W związku z materiałami Rady Osiedla św. Łazarz, które trafiły do Państwa skrzynek i służą niektórym kandydatom za materiał w kampanii wyborczej chciałabym poinformować, że przy moim nazwisku powinna pojawić się informacja o uzyskaniu mandatu radnej od 13.04.2016 r. czyli ponad rok po rozpoczęciu kadencji Rady (byłam więc na 29 z 39 sesji a nie 29 z 54). Niestety materiał, który jest oficjalnym podsumowaniem kadencji nie został przed wydrukiem skonsultowany z radnymi – napisała radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

9 marca Rada Osiedla Św. Łazarz na swoim profilu sprostowała swoje informacje:

Jak już informowaliśmy szykują się przynajmniej dwa komitety wyborcze, mimo iż 24 marca kartę z jedną listą, wszystkich 53 kandydatów ułożonych w porządku alfabetycznym, z podaniem jedynie wieku, wykształcenia lub zawodu.

W pierwszym komitecie pod nazwą "Razem dla Łazarza" startuje połowa z dotychczasowych radnych, w tym Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu osiedla oraz Filip Olszak - przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i radny Miasta Poznania. Oprócz tego w komitecie "Razem dla Łazarza" staruje 10 radnych: Ryszard Balcerzak, Genowefa Banaszak, Wojciech Dera, Adam Kaczmarek, Hieronim Kozłowski, Bogumiła Maćkowiak, Piotr Pałgan, Maria Paradowska, Łukasz Prymas i Bogna Zielińska.

Drugi komitet pod nazwą "Czas na Łazarz" złożony jest ze społeczników, miejskich aktywistów i działaczy. Na liście tej znajduje się dwójka dotychczasowych radnych, którzy nie zdecydowali się startować w komitecie skupionym przy Marii Łazarz. Są to radni: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz oraz Roman Modrzyński.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz w przyszła niedzielę, 24 marca...


Komentarze (9)

19-03-2019 19:27:40
Tubylec
W ulotce napisaliście :"Jesteśmy różnorodni pod względem wieku, wykształcenia, kariery zawodowej i obszaru aktywności społecznej." To jest żadna informacja ! Od urodzenia mieszkam na Łazarzu ale nie poczuwam się do obowiązku orientowania się tylko na podstawie imienia i nazwiska jakie są dotychczasowe dokonania, zapatrywania polityczne itd. każdej z 21 wymienionych osób. Bardzo mi tego brakuje. Niech każdy z Was pochwali się takimi szczegółami. No, chyba, że się wstydzicie.
18-03-2019 00:43:58
Grzegorz
Obiecanki, obiecanki ciągle obietnice. Prawda jest taka, że 2 komitety prześcigają się i kłócą ze sobą. Portal poświęca im większość czasu. Wygląda to tak - najważniejsze osoby = Razem dla Łazarza czyli stara gwardia oraz Czas na Łazarz czyli społecznicy. Trochę słabo to wygląda.
17-03-2019 01:04:37
REDAKCJA
Od samego początku informacje o radzie osiedla, porządek obrad, uchwały, frekwencja radnych, biuletyn "Wieści Łazarskie" są publikowane na łamach portalu na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl
17-03-2019 00:14:14
Marian Łazarz
Dera, kierowca łazarzowej dochapał się filmiku
16-03-2019 09:21:07
max
Po co strona jak jest juz portal lazarz.pl,
16-03-2019 07:25:27
poznanianka
I tak nazwy podobne.Ludzie z dawnej rady przemieszczą sie do np. Czas na Lazarz i tak da;lej.Odnowa w starym stylu.A jeszcze wniosek prosty , może warto wybrać , a nawet trzeba ,że wybrany radny zajmie sie zielenią na Lazarzu i czystościa. To bardzo dużo pracy .Kosze na smieci ( nie okrągłe na słupkach ) tylko betonowe.Skwery , drzewa , chodniki , place zabaw i siłownie.Wydawać pieniądze i opiniować z otwartymi oczami.Regularnie w wyznaczonych godzinach spotykac się z mieszkańcami.A nie obiecać 100 rzeczy ,że będą wykonane i nic z tego nie wynika.A dawna Rada nie potrafiła kontaktować się z mieszkańcami na miarę internetu.
16-03-2019 06:23:15
Czas na Łazarz
Z profilu Rady Osiedla na Faceebook'u niewiele można się dowiedzieć. Taki profil nie zastąpi nigdy strony internetowej, może być tylko jej dopełnieniem. Na stronie internetowej informacje są łatwiej dostępne, przejrzyście ułożone, łatwiej je znaleźć. Prosze sprawdzić, jak wygląda np. strona internetowa Rady Osiedla Stare Miasto. Na "miejskiej stronie internetowej" można znaleźć tylko protokoły z sesji Rady Ossiedla - żeby cokolwiek znaleźć, nalezy ściągnąć plik i czytać cały protokół. Co do kosztów - Rada Osiedla ma swój budżet. Postawienie strony internetowej powinno kosztowac mniej niż kwota, jaką Rada Osiedla św. Łazarz zapłaciła za wydanie ostatniej przeterminowanej gazetki, z choinką na okładce i życzeniami światecznymi w lutym.
15-03-2019 21:28:40
Z Łazarza
Jest profil Rady na portalu społecznościowym Facebook gdzie na bieżąco są umieszczone informacje. To najszybszy sposób komunikacji działań. Nie potrzeba do tego specjalnej strony internetowej. Poza tym wszystkie materiały z Rad Osiedli znajdują się na stronie miejskiej. Ciekawe z jakich funduszy państwo z Czas na Łazarz chcą tworzyć stronę Osiedla? Ze swoich czy miejskich? Kto to będzie finansować? Może koledzy Pana Sterczewskiego z MTP? Ciekawe kto finansuje pomysły tego Komitetu?
15-03-2019 18:15:04
Czas na Łazarz
Szkoda, że Rada Osiedla nie potrafiła przez 4 lata nakręcić żadnego filmu informującego o jej działalności i obudziła się dwa tygdonie przed wyborami. Szkoda też, że przez cztery lata nie potrafiła założyć strony internetowej Rady Osiedla - mamy XXI w., komunikacja RO z mieszkańcami to 4 gablotki i przeterminowana gazetka z życzeniami świątecznymi wydana w lutym. Tak, Czas na Łazarz ma profesjonalną strone internetową. Jeśli wygramy, profesjonalną strone internetową będzie w końcu miała Rada Osiedla :)
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: