Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci sprawdzą oznakowanie posesji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci sprawdzą oznakowanie posesji
08-03-2019 15:59   Janusz Ludwiczak
Właściciele nieruchomości, którzy nie powiesili tabliczki z nazwą ulicy i numerem posesji powinni szybko to zmienić, gdyż za jej brak można spodziewać się mandatu w wysokości 250 złotych. Policja zapowiada, że funkcjonariusze będą sprawdzać prawidłowość oznakowania posesji.

Zgodnie z nową ustawą i prawem geodezyjnym i kartograficznym z 2010 roku właściciele nieruchomości są zobowiązani do umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym i nazwą ulicy na budynku lub ogrodzeniu w widocznym miejscu. W przypadku, gdy budynek znajduje się w głębi posesji, tabliczka powinna być umieszczona i na budynku, i na ogrodzeniu. Tablice z numerami porządkowymi powinny być utrzymane w należytym stanie.

Za brak takiej tabliczki zgodnie z "Kodeksem wykroczeń" grozi mandat do 250 złotych. Podobnej karze podlega ten, kto nie dopełni obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

– W marcu dzielnicowi podejmą działania mające na celu uświadomienie społeczeństwu, jak istotną kwestią jest oznakowanie posesji i utrzymanie oznakowania w należytym stanie oraz sprawdzą sposób ich oznakowania – wyjaśnia Marcin Nawrocki z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

– Będą to działania w dużej mierze ukierunkowane na zwróceniu uwagi społeczeństwa, w jaki sposób brak umieszczenia tabliczki z numerem porządkowym w widocznym miejscu na ścianie frontowej posesji lub brak utrzymania oznakowania w należytym stanie będzie powodować utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że ratownicy medyczni, strażacy, bądź policjanci poszukując adresu wezwania lub interwencji, tracą bezcenne sekundy i minuty, które mogą uratować ludzkie życie. Ponadto w kwietniu 2019 roku dzielnicowi ponownie odwiedzą mieszkańców tych posesji, w których stwierdzono nieprawidłowości celem sprawdzenia czy zostały one usunięte – dodaje Marcin Nawrocki z poznańskiej policji.

Warto więc zainwestować od 25 do 50 złotych w zakup takiej tabliczki, nie tylko w celu uniknięcia mandatu, ale również uniknięcia sytuacji, w której problem z odnalezieniem naszego domu będą mieli goście lub listonosz. Dodajmy, że sprawa ta dotyczy również właścicieli mieszkań, który nie oznakowali numerem drzwi swojego lokalu.


Komentarze (3)

10-03-2019 08:38:05
pyra
Policja zamiast zajac sie handlem narkotykami w dzielnicy to bedzie sprawdzac tabliczki z numerami, smiechu warte ! Co do alkocholika na Maleckiego to przeciez jest "chory i nie bierze tabletek"dlatego "drze ryja na cały regulator."- no i prosze jest usprawiedliwienie. A wy mieszkancy sluchajcie jego darcia bo jest przeciez chory, on ma prawo i przyzwolenie. To jest pozalowania godne, tym czlowiekiem powinien sie zajac MOPS czy jakas opieka spoleczna i umiescic na leczeniu w zamknieciu.
08-03-2019 17:19:33
eka z małeki
@As-i joj jak daleko go słychać!!!Podobno się leczy,a tak ma jak nie bierze tabletek,okoliczni o tym wiedzą ........................eka
08-03-2019 16:05:51
As
Ci to mają problemy, niech zajmą się chociaż tym alkoholikiem z Maleckiego co wystaje w bramie i drze ryja na cały regulator...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: