Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie SP69 i judocy nie będą już ćwiczyć w skandalicznych warunkach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie SP69 i judocy nie będą już ćwiczyć w skandalicznych warunkach
27-01-2019 17:44   Janusz Ludwiczak
Prawie trzy tygodnie przed terminem zakończyła się przebudowa hali sportowej przy ul. Jarochowskiego.
Kapiąca woda z sufitu, zacieki i pęknięcia na ścianach, odpadający tynk, zagrzybione podłoże, a na dodatek temperatura sięgająca zaledwie 16 stopni, a latem przekraczają 40°C – w takich warunkach musieli jeszcze rok temu ćwiczyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 oraz przyszli mistrzowie akrobatyki.

Przypomnijmy. W tzw. "hali balonowej", czyli polowej sali sportowej pod namiotem, zbudowanej w 2005 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 oraz młodzież kształcąca się w kierunku akrobatyki i judo musieli ćwiczyć w skandalicznych warunkach. Z namiotu "balonu" ściekała woda, na ściankach było widać zacieki, w niższej części konstrukcji obiektu odpadał tynk i były popękane ściany. Na dodatek na podłożu wystąpił grzyb i pleśń. Zimą do hali nie dało się wejść bez kurki czy ciepłej bluzy, gdyż termometr w środku pokazywał zalewie 16 stopni Celsjusza. Niewiele lepiej było latem hala zamieniała się w saunę.

– Konstrukcja po prostu przecieka. W momencie gdy mróz robi się na dworze pod kopułą zamarza. Gdy się włącza ogrzewanie skrapla się lód, woda ścieka do środka. Musieliśmy nawet wyłożyć wiadra. Latem temperatura w hali przekracza często 40°C – opowiadał Krzysztof Czyż, nauczyciel wf i gimnastyki, trener skoków na trampolinie.

Remont hali miał ruszyć już trzy lata temu.

– Pieniądze na remont hali przeznaczyliśmy w 2015 r. z budżetu miasta i w 2016 roku zapowiedziano środki na realizację remontu. Niestety do dzisiejszego dnia się nie doczekaliśmy. Jest gotowa dokumentacja. Kiedy w końcu doczekamy się remontu? – apelowała Lidia Dudziak, radna Miasta Poznania.

Odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski wyjaśniał, że miasto starało się o zwrot 17 milionów złotych od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach kosztów poniesionych za wdrożenie reformy oświaty, która weszła w życie z początkiem września.

– Sukcesywnie remontujemy obiekty sportowe przy szkołach, godząc to z coraz większymi wydatkami związanymi z rządową reformą oświaty. Gdyby nie te koszty mielibyśmy szansę na remont hali. W Poznaniu mamy aż 240 placówek oświatowych. Będziemy mieli na uwadze tą halę – argumentował wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

– Dzieci wstają o czwartej rano, aby zdążyć na zajęcia. Ta szkoła potrzebuje nowego internatu bliżej szkoły oraz zaplecza sportowego, aby mogli się rozwijać. Szkoła ma teren, na którym może się rozbudować. W tej szkole uczą się najlepsi sportowcy z Poznania i przyszli mistrzowie. Proszę przeznaczyć na remont tej hali 1,5 mln zł , aby dzieci miały jak najlepsze warunki do rozwoju – tłumaczyła radna Lidia Dudziak.

W końcu po sugestiach radnej Lidii Dudziak i zgłoszonej poprawce PO udało się przeznaczyć dodatkowo 1,5 mln zł na remont "balonu" przy SP69.

W połowie sierpnia zeszłego roku rozpoczęła się gruntowana przebudowa hali. W ramach inwestycji powstało zupełnie nowe zadaszenie obiektu.

– W ramach przebudowy cały budynek, łącznie z fundamentami, został poddany termoizolacji. Wymieniono wszystkie drzwi i - częściowo – okna, a także całe poszycie dachowe. Dotychczasowe, z PCV, zastąpiono nowym, blaszanym, z izolacją przeciwwodną i termiczną z wełny mineralnej.
Zastosowana konstrukcja ścian powiększyła przestrzeń do wykorzystania wewnątrz hali, która po modernizacji ma również nową posadzkę sportową, przystosowaną specjalnie do uprawiania sportów akrobatycznych. Zamontowano nową instalację wentylacyjną i energooszczędną instalację elektryczną wraz z osprzętem typu LED. Wyremontowane zostały szatnie, sanitariaty i pozostałe pomieszczenia socjalne
– informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Inwestycja kosztowała w sumie 2,1 mln zł brutto. Co ciekawe prace udało ukończyć się o prawie trzy tygodnie wcześniej niż planowano. 17 stycznia obiekt uzyskał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Pierwotnie termin realizacji zaplanowany był na 6 lutego 2019.

Od poniedziałku z nowej hali korzystać będą zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 jak i sportowcy uprawiający akrobatykę i judo.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: