Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co nas czeka w 2019 roku? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co nas czeka w 2019 roku?
02-01-2019 01:28   Janusz Ludwiczak
100-lecie Marcinka i II LO, wybory do rady osiedla, 30. jubileuszowe Dni Łazarza, w maju 90. rocznica PeWuki, a w lipcu Szczyt Bałkański z udziałem najważniejszych polityków unijnych – sprawdzamy jakie wydarzenia będą miały miejsce przez najbliższe 12 miesięcy, 52 tygodnie, 365 dni, 8 760 godzin, 525 600 minut i 31 536 000 sekund nowego 2019 oku.

Dwie szkoły skończą 100 lat

18 maja 100-lecie obchodzić będzie Marcinek. Z kolei pięć miesięcy później, 12 października wiek istnienia świętować będzie Dwójka z Matejki. I pozostajemy w kwestii oświaty. Wraz z rozpoczęciem wakacji przestaną działać gimnazja, zaś w połowie kwietnia uczniowie ostatnich szkół podstawowych przystąpią po raz pierwszy do egzaminy 8-klasity.


W marcu wybierzemy nową Radę Osiedla Św. Łazarz

24 marca odbędą się wybory osiedlowe. Wybierać będziemy nowych, 21 przedstawicieli Rady Osiedla Św. Łazarz.

2019 będzie rokiem wyborczym. 26 maja odbędą się eurowybory, czyli wybory do Parlamentu Europejskiego. Jesienią przeprowadzone zostaną wybory do Sejmu i Senatu. 4 czerwca świętować będziemy 30. rocznicę wolnych wyborów.


Łazarz będzie świętować po raz 30.

Od 27 maja do 4 czerwca odbędą się już 30. jubileuszowe Dni Łazarza. Półtorej tygodnia później MTP rozpoczną obchody 90. rocznicy od zorganizowania PeWuKi, czyli Powszechnej Wystawy Krajowej.

Dla Targów ważny będzie również lipiec. Wtedy w pawilonach MTP odbędzie się Szczyt Bałkański. Niemiecka kanclerz Angela Merkel, brytyjska premier Theresa May i inni europejscy przywódcy i unijni politycy będą rozmawiać o wejściu sześciu krajów Bałkanów Zachodnich (Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii i Serbii) do Unii Europejskiej w najbliższych latach.


Rozkopią Rynek Łazarski?

Ponowiony ma zostać przetarg na długo oczekiwaną przebudowę Rynku Łazarskiego. W najbliższych tygodniach przekonamy się czy w końcu inwestycja ta ruszy.

W tym roku faktem ma stać się też Strefa Płatnego Parkowania praktycznie na całym Łazarzu.


Zakupy zrobimy tylko w ostatnia niedziele miesiąca

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu od 1 stycznia 2019 r. sklepy będą mogły być otwarte tylko w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w niedzielę przed Wielkanocą i świętami Bożego Narodzenia. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Otwarte będą mogły być sklepy prowadzone przez samych właścicieli.

W jakie niedziele zrobimy zakupy w 2019 roku?:
• 27 stycznia
• 24 lutego
• 31 marca
• 14 kwietnia (niedziela przed Wielkanocą)
• 28 kwietnia
• 26 maja
• 30 czerwca
• 28 lipca
• 25 sierpnia
• 29 września
• 27 października
• 24 listopada
• 15 grudnia (przed świętami Bożego Narodzenia)
• 22 grudnia (przed świętami Bożego Narodzenia)
• 29 grudnia
Kolejne zmiany mają wejść w życie za rok, od 1 stycznia 2020 r. Wtedy sklepy zamknięte będą we wszystkie niedziele, z wyjątkiem ostatniej niedzieli stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w Niedzielę Palmową.


Długie weekendy

2019 rok będzie obfitował w długie weekendy. 1 maja przypadnie w środę, a 3 maja w piątek. Wystarczy wziąć wolne 2 maja i już mamy pięć dni długiego weekendu.

Kolejna okazja do długiego weekendu miesiąc później, kiedy to Boże Ciało przypada w czwartek 20 czerwca, biorąc wolne w piątek mamy 4 dni wolnego. Podobna okazja jest w sierpniu, kiedy to Święto Wniebowzięcia NMP i Wojska Polskiego przypada w czwartek, 15 sierpnia.

Wolne możemy mieć również w listopadzie. Wszystkich Świętych przypadnie w piątek, a Święto Niepodległości 11 listopada w poniedziałek.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: