Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po ćwierćwieku z radą miasta pożegnała się Katarzyna Kretkowska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po ćwierćwieku z radą miasta pożegnała się Katarzyna Kretkowska
14-11-2018 12:46   Janusz Ludwiczak
W Radzie Miasta Poznania nie będzie już Katarzyny Kretkowskiej.
– Radną byłam od 1994 roku. Żal się rozstawać, jestem zaangażowana w samorząd i sprawy mieszkańców. Jest cała masa rzeczy, którymi powinna zając się nowa rada. Należy dopilnować, by powstał kryty basen w Parku Kasprowicza – mówi Katarzyna Kretkowska, była już Radna Miasta Poznania.

Mimo, iż Katarzyna Kretkowska zdobyła 5. miejsce pod względem liczby głosów w okręgu nr 1 (2 468 głosów – 7,99%, a na samym Łazarzu – 952 głosy = 7,60%, 4. miejsce), to ze względu na ordynację wyborczą Lewica będzie miała tylko dwa mandaty w Radzie Miasta. Z okręgu nr 1, obejmującego Łazarz, Jeżyce i Wildę do Rady Miasta weszło 3 radnych z Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna, a także Lidia Dudziak z PiS oraz Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta.

Katarzyna Kretkowska była radną przez blisko ćwierćwieku. W kończącej się, VII kandencji (2014-2018) była wiceprzewodniczącą Rady Miasta Poznania, zastępcą przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania oraz szefową Klubu Radnych Zjednoczonej Lewicy.

– Dostałam bardzo dobry wynik, lepszy niż 4 lata temu tego. Mandatu zabrakło akurat w tym okręgu dla naszego komitetu. Szkoda, ale taka jest ordynacja wyborcza, która premiuje większe ugrupowania. Radną byłam od 1994 roku, czyli przez ćwierć wieku. Żal się rozstawać, jestem zaangażowana w samorząd i sprawy mieszkańców. Pracuje w szkole jako nauczycielka języka angielskiego. Czy będę dalej startować w wyborach muszę się zastanowić – mówi portalowi lazarz.pl Katarzyna Kretkowska, była już radna Miasta Poznania.

A czym zdaniem doświadczonej radnej powinna zająć się nowowybrana rada?

– Jest cała masa rzeczy, którymi nowa rada powinna się zająć. Należy dopilnować, żeby powstał kryty, całoroczny basen w Parku Kasprowicza oraz tor wrotkarski. Konieczne są remonty chodników, które zwlekają od dwóch lat, jak ulica Jarochowskiego – sugeruje Katarzyna Kretkowska.


Komentarze (4)

17-11-2018 15:43:08
Tomek
Oby tor powstał jak najszybciej.
16-11-2018 10:54:30
gosownik
Pani Kretkowska - chodnik na Jarochowskiego (jak i cala ulica) nie czeka na remont 2 lata tylko chyba od 1994r. 18 lat za dlugo juz Pani byla na tym stanowisku.
16-11-2018 06:41:22
x
@Andzia Całodobowy tor.
15-11-2018 19:14:01
Andzia
Ewidentny przykład na to, że kadencyjność w radach gmin powinna być ograniczona. A tor wrotkarski niech sobie urządzi pod własną kamienicą...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

do 29-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Fit Expo: Fitness & Sport Park" - targi sportoweODWOŁANE

04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: