Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jesień w poznańskiej telewizji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jesień w poznańskiej telewizji
24-09-2009 11:27   Janusz Ludwiczak
Nowe programy, lepsza ramówka i odnowiona grafika - wszystkie poznańskie telewizje przygotowały nową, jesienną ramówkę.

TVP Poznań
28 września wystartuje nowa, jesienna ramówka w Telewizji Poznań (TVP Poznań). Zmiany programowe zostają wprowadzone równocześnie z wprowadzeniem nowej ramówki na antenie TVP Info.
Niestety od poniedziałku emitowany będzie krótsze wieczorne wydanie "Teleskopu". Serwis zamiast kwadransa będzie miał niecałe 5 minut. Szefostwo poznańskiego ośrodka TVP zrewanżuje się w zamian dłuższym wydaniem głównego wydania "Teleskopu" o 17:30 (zamiast o 17:40) oraz dwoma porannymi wydaniami - o 7:45 i 8:45, w których przedstawiane będą wydarzenia dnia wczorajszego i zapowiedzi wydarzeń na dany dzień.

Krótsze wydanie "Teleskopu" to decyzja generalnego zarządu Telewizji Polskiej, który postanowił skrócić pasma lokalne na antenie TVP Info. Nie wróci już główne wydanie "Teleskopu" o godz. 18:00 - w największej porze antenowej, które emitowane było jeszcze w czerwcu.

TVP Poznań zaproponowało sporo nowości dla swoich widzów. Odświeżona zostanie szata graficzna prognozy pogody, a na antenie pojawią się nowe programy o tematyce interwencyjnej, historycznej i przyrodniczej. I tak w czwartki o 18:15 emitowany będzie program reporterski "Do załatwienia", zaś we wtorki o 18:45 pojawi się "Strefa militarna". Będzie także program o tematyce przyrodniczej - "Wielkopolskie parki krajobrazowe", emisja w piątki o 17:00. TVP Poznań pokaże ponadto zalety, wady i przyzwyczajenia poznaniaków w "Poznańskim ekspresie" we wtorki o 18:15, tuż po poznańskim wydaniu "Teleskopu".

WTK
WTK jesienną ramówkę wprowadziło już 1 września. Stacja zmieniła swoje oblicze zmieniając scenografię studia i grafikę większości programów. Od września pogodynki WTK przedstawiają prognozy nie tylko dla Poznania, ale całego regionu i Polski. Główne wydanie serwisu emitowane jest o 21:40, a po wakacyjnej przerwie powróciły "Serwisy komunikacyjne" emitowane na żywo.

Nowością WTK jest "Otwarta antena" - program z udziałem widzów. Można do nas dzwonić i uczestniczyć w rozmowach z gośćmi zapraszanymi do studia - codziennie - powiedział Remigiusz Koziński, dyrektor programowy WTK.

Jesienią premiery programów tematycznych (m.in. medycznego "Na zdrowie", historycznych "Spacerkiem przez Poznań" oraz "Tajemnice Poznania", czy też poradnikowego "Domek z ogródkiem") odbywać będą się wcześniej o 19:35.

Po letniej przerwie znów częściej emitowane są serwisy informacyjne "Puls Dnia" - od 17:30 do 2:00 co pół godziny.

ON TV
Trzecia poznańska telewizja dostępna na razie jedynie w sieci kablowej Tesat i przez internet (www.ontv.pl/telewizja_online.php). Spotkania oko w oko z rekinami w najbardziej egzotycznych zakątkach świata, najróżniejsze formy sportu oraz praktyczne porady dla każdego, to tylko niektóre z propozycji, które przygotowała dla swoich widzów Telewizja ONTV.

Stacja rusza z nową, jesienną ramówką już od października. ONTV stawia na różnorodność. W związku z tym pojawią się nowe programy o różnej tematyce, jak choćby "Nurkowanie nie tylko dla zawodowców", a więc wszystko na temat nurkowania na tle wspaniałych egzotycznych widoków, "Jak to działa" - innowacyjny program ukazujący praktyczne porady oraz "Prosport" - atrakcyjne dyscypliny sportowe dla każdego.

Premiery programów rozrywkowych, kulturalnych czy instruktażowo-hobbistycznych pojawiać będą się codziennie.
Na antenie ON TV nie zabraknie serwisu informacyjnego "Raport".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

24-09-2009 15:38:18
madzia
Nie wiem, ale czy tylko mi wydaje się, że CI o prowadzą "Teleskop" później lądują w centrali w TVP INFO. Karierowicze.
24-09-2009 11:48:42
max
Pięknie, gratuluje szefostwu TVP, jak tak dalej pójdzie to z TVP INFO znikną w ogóle regiony. Grosiczka nie dam im na abonament. WTK już dawno ich przebiło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: