Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla musi szukać nowej siedziby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla musi szukać nowej siedziby
30-07-2018 01:42   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz ma swoją siedzibę w jednym z budynków w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie, jednak samorząd pomocniczy musi poszukać sobie nowego biura, w którym przyjmowani będą mieszkańcy na dyżurach radnych i odbywać będą się sesje.

Od siedmiu lat Rada Osiedla Św. Łazarz mieści się w budynku B, w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego 27. Tam, gdzie mieści się dziś biuro rady wcześniej znajdował się gabinet pielęgniarski. Jednak samorząd pomocniczy musi poszukać sobie nowego miejsca.

– Potrzebujemy tego pomieszczenia. Od września 2017 r. w naszym zespole mieści się Szkoła Podstawowa nr 33. Nie mamy miejsca na zajęcia plastyczne oraz zaplecze sportowe, w tym samym budynku mieści się sala gimnastyczna. Umowę z Radą Osiedla mamy ważną do końca grudnia, ale byłbym zadowolony, gdyby rada wcześniej zwolniła pomieszczenie – powiedział Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Rada osiedla negocjuje z dyrekcją szkoły przedłużenie umowy i ewentualnie znalezienie innego miejsca w kompleksie ZSGL. Jeśli rozmowy nie przyniosą efektów Rada Osiedla Św. Łazarz będzie musiała zmienić swój adres. Siedziba będzie musiała jednak znaleźć się w innej szkole lub nieruchomości należącej do miasta, gdyż rady osiedli nie mogą wynajmować biur na zasadach komercyjnych.

Wcześniej, od 1996 roku, czyli od samego początku istnienia Rada Osiedla Święty Łazarz miała swoją siedzibę w budynku Urzędu Miasta Poznania, przy ul. Matejki 50 (pok.109). Ciasny pokoik nie pozwalał na sprawną pracę Zarządu i członków Rady, utrudniał też przyjmowanie mieszkańców. Niemożliwe było też organizowanie w tym pomieszczeniu sesji i posiedzeń komisji. Dlatego członkowie rady osiedla często korzystali z gościny łazarskich placówek oświatowych, najczęściej Szkoły Podstawowej nr 26, która mieściła się najbliżej siedziby Rady Osiedla Święty Łazarz. Z kolei Rada Osiedla Targowego, które zostało włączone z początkiem 2011 roku znajdowała się w salce parafialnej przy kościele Michała Archanioła na Stolarskiej.

Od 1 lipca 2011 roku Rada Osiedla Św. Łazarz znajduje się na tyłach budynku B w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych, przy ul. Wyspiańskiego 27.

Za wynajem pomieszczeń, w którym mieści się biuro, Rada Osiedla Święty Łazarz płaci rocznie ponad 5 tys. zł.

Czy łazarscy samorządowcy będą dalej obradować i spotykać się niedaleko Areny przekonamy się w najbliższym czasie.


R E K L A M A

Komentarze (9)

31-07-2018 14:47:07
ania
@Nauczyciel, zeby bylo wiecej takich ludzi jak Redaktor !, ktorym zalezy ! prowadzi te witryne od wielu lat i zawsze ma pelne rece roboty, jest wszedzie.... tematy, artykuly, felietony wszystko aktualne, robi to chyba w pojedynke ale nie jestem pewna. Poprostu wie co robi, lubi to i CHCE cos zmienic w tym naszym miescie ! Nie wiem jak odebrac twoj komentarz bo jest tak napisany, ze trudno wywnioskowac w jakim znaczeniu byl pisany, pozytywnym czy zlosliwym.
31-07-2018 12:38:53
Nauczyciel
Skoro redaktor jest tak skuteczny - zatem JANUSZ LUDWICZAK na PREZYDENTA
31-07-2018 10:33:01
ania
Wierze panu redaktorowi a to dlatego, ze swego czasu w sprawie bardzo waznej na posesji szkoly pan dyrektor Sadowski nic nie zrobil choc bylam w sekretariacie 2x, p.dyrektor nie chcial, nie mial czasu rozmawiac a Rada Osiedla w tej samej sprawie takze nic nie zrobila choc rozmawialam osobiscie.....dopiero pan redaktor Ludwiczak po interwencji doprowadzil, ze problem zostal rozwiazany po paru dniach.....Wierze panu redaktorowi i tylko do Niego bede zglaszala wszelkie problemy w naszej dzielnicy bo tylko On sie przejmuje i dziala w sprawach sygnalizowanych przez mieszkancow!
30-07-2018 13:15:36
poznanianka
Krótko . Czas na zmiany .Czekam na publikację ile lat pracowali w radzie z godnością, wymienione osoby.Ale to my głosujemy, decydujemy , rozliczamy , jak rownież kandydujemy.Trzeba chcieć żeby się chciało.Czas na zmiany i chętnych do kandydowania też widać.
30-07-2018 12:14:59
Lajlalaj
4,93% to podobno frekwencja w wyborach do tego gremium. Kogo więc ci państwo reprezentują? Tym bardziej, że część z nich opuściła wiele sesji rady. Może ten samorząd powinien się samorozwiązać; a może w przepisach powinno być uregulowane, że przy tak niskiej frekwencji wybory nie są wiążące, samorządu pomocniczego nie powołuje się, a jego funkcje wykonuje miasto. Byłoby bardziej przejrzyście.
30-07-2018 12:01:53
as
I prawidlowo, ta cala Rada Osiedla powinna zostac rozwiazana. Nieudacznicy potrafia tylko utrudniac zycie mieszkancom fundujac im co kawalek sciezki rowerowe i idiotyczna infrastrukture rowerowa...Jak patrze na p. Olszaka i p. Lazarz to mam dosc.
30-07-2018 11:32:34
REDAKCJA
@Lech Sadowski: Pan dyrektor osobiście kilka tygodni udzielał mi takich informacji. Czy mam opublikować nagranie naszej rozmowy? Jak widać szybko potrafiliście się dogadać. Dodam, że artykuł nie powstał na niczyje zamówienie, portal lazarz.pl jest niezależny. Pozdrawiam, Janusz Ludwiczak, redaktor naczelny portalu lazarz.pl
30-07-2018 11:04:02
Lech Sadowski
Ubolewam, że autor napisał rzeczy nieprawdziwe, opisując temat nierzetelnie i nie zadając sobie trudu zatelefonowania, by uzyskać prawdziwą i rzetelną informację. Nieładnie! Mam nadzieję że nie jest to artykuł na zamówienie(?) Radzie Osiedla zaproponowano inne pomieszczenie, z komputerem, rzutnikiem, dostępem do telefonu i internetu i z możliwością całodobowego korzystania. Potrzeba zorganizowania świetlicy dla 60 dzieci w tworzonej Szkole Podstawowej nr 33 wymusiła wyprowadzkę zaplecza nauczycieli wf oraz magazynu sprzętu sportowego do innego (właśnie tego) pomieszczenia w bloku sportowym. Stąd zmiana sposobu wykorzystania pomieszczenia w którym działała Rada Osiedla. Lech Sadowski dyrektor ZSGL
30-07-2018 08:05:06
Nauczyciel
W czym problem? Pani Maria Łazarz pracuje w Schronisku Młodzieżowym nr 3 mieszczącym się w budynku SP 26.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: