Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Letni z blisko 4 tysięcy klocków Lego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Letni z blisko 4 tysięcy klocków Lego
28-07-2018 19:45   Janusz Ludwiczak
Inscenizację przyjazdu Mistrza Ignacego Paderewskiego w miniaturze można zobaczyć na wystawie "Herosi Wolności". Jednym eksponatów jest Dworzec Letni, który został wykonany z blisko 4 tysięcy klocków Lego.

"Herosi Wolności" to wystawa skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat, której założeniem jest przedstawienie w ciekawy sposób historii Powstania Wielkopolskiego, szczególnie na jego 100. rocznicę, którą obchodzić będziemy obchodzić pod koniec grudnia.

Ekspozycja składa się z kilku makiet wykonanych z klocków Lego. Na wystawie możemy zobaczyć m.in. fragment poznańskiego lotniska Ławica z dwoma samolotami LVG w locie, hotel Bazar i wiele innych ważnych miejsc i wydarzeń związanych w Powstaniem Wielkopolskim.

Na wystawie możemy zobaczyć m.in. Dworzec Letni w miniaturze. Na peronie tłum poznaniaków czeka na pociąg, który ciągnięty jest przez parowóz. W jednym z wagonów znajduje się Mistrz Ignacy Paderewski. Są również biało-czerwone flagi, a na placu przed Dworcem Letnim czekają już dyliżans.

– Prace nad makietą trwały blisko 3 miesiące. Dworzec Letni składa się z ok. 3-4 tysięcy elementów, klocków Lego. Jest też ruchomy parowóz w wagonami. Makietę starałem się wykonać na podstawie starych zdjęć i pocztówek z tamtego okresu, czyli z 1918 roku, zachowując oryginalny wygląd Dworca Letniego i jego otoczenie – powiedział Bartosz Borowiak, autor wystawy "Herosi Wolności".

Wystawa prezentowana jest w mniejszych miastach i miasteczkach Wielkopolski. "Herosi Wolności" zawitali już do Kłecka, Gniezna, Powidza, Strzałkowa i Witkowa. Wiosną mogli ją zobaczyć mieszkańcy Kostrzyna i Wrześni, a ostatnio ekspozycja prezentowana była w Wągrowcu. W styczniu będzie można zobaczyć ją w Poznaniu, na lotnisku Ławica.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: