Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za kilka dni otwarcie zmodernizowanego Dworca Zachodniego. Będzie punkt ZTM i McDonald`s - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za kilka dni otwarcie zmodernizowanego Dworca Zachodniego. Będzie punkt ZTM i McDonald`s
20-07-2018 12:09   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca przebudowa Dworca Zachodniego. W ramach inwestycji, która kosztowała blisko 9,5 mln zł podwyższony został dach budynku. Co ciekawe na nowym Dworcu Zachodnim znajdzie się punkt sprzedaży biletów ZTM a także restauracja znanej sieci McDonald`s.

Na początku czerwca na dachu Dworca Zachodniego stanął symbol kolejnictwa - skrzydlate koło, które powróciło po blisko 75 latach. Rekonstrukcję koła z brązu wykonał Wiesław Domański, rzeźbiarz z Krakowa, na podstawie archiwalnych przedwojennych zdjęć. Rzeźba wykonana z brązu waży 280 kilogramów, ma 1,8 metra wysokości i 1,8 m rozpiętości. Oprócz tego pojawił się napis "Dworzec Zachodni" stylizowany na przełom lat 20. i 30. XX wieku.

Dworzec Zachodni można zobaczyć już w nowej okazałości, przynajmniej z zewnątrz. Nowa elewacja jest w kolorze jasno-różowym.

Przebudowa Dworca Zachodniego rozpoczęła się w maju zeszłego roku. W ramach inwestycji zaprojektowano nadbudowę budynku – o 2 metry podwyższono dach obiektu.

W wyremontowanym obiekcie znajdzie się m.in. punkt informacyjny i sprzedaży biletów ZTM.

Dworzec Zachodni miał zostać otwarty w maju, jednak inwestycja jest opóźniona.

– Roboty na Dworcu Zachodnim w Poznaniu są zaawansowane w ponad 90 proc. Aktualnie trwają prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do potrzeb najemców. Odbiory techniczne planujemy przeprowadzić w czerwcu lub lipcu, a otwarcie planowane jest na koniec lipca lub początek sierpnia br. Dworzec został zmodernizowany zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Zachowane zostały szczegóły architektoniczne, a niektóre elementy (np. gzymsy) zostały odtworzone w dawnym kształcie. Przywrócona została także historyczna barwa elewacji – tłumaczy portalowi lazarz.pl Michał Stilger, rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych (PKP SA).

Co ciekawe na Dworcu Zachodnim znajdzie się również... McDonald`s. Będzie to trzeci w tej okolicy. Dwie kolejne restauracje znajdują się w Avenidzie – jedna przy samym dworcu Poznań Główny, druga w samej galerii handlowej.

Znana sieć gastronomiczna poszukuje właśnie pracowników do nowej restauracji, która znajdzie się przy ul. Głogowskiej 15. Poszukiwani są m.in. pracownik restauracji i McCafe, a także do zmiany nocnej i na dostawy.

Przypomnijmy, że przez blisko 20 lat McDonald`s mieścił się przy ul. Głogowskiej 14, przy MTP, w pobliżu Dworca Zachodniego. Była to druga restauracja amerykańskiej sieci w Poznaniu. McDonald`s został zamknięty pod koniec lutego 2014 r. W jego miejscu powstało Wejście Południowe na MTP.


Komentarze (2)

20-07-2018 14:19:12
eka z małeki
- i tę STRASZNĄ!!!!kostkęęęęęęęęęęęęęęęęęę!!!Nawet niechby dłużej to trwało!!!.............eka
20-07-2018 12:50:04
Lech
Jeszcze mogliby usunac kolumne reklamowa i byloby cacy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

23

lut

do 24-02-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Krajowa Wystawa Myszy Rasowych i Nierasowych
Zwiedzanie w ramach biletu wstępu do Palmiarni (10 zł normalny, 7 zł ulgowy)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: