Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na dworzec kolejowy tylko przez przystanek PeSTki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na dworzec kolejowy tylko przez przystanek PeSTki
03-03-2018 21:44   Janusz Ludwiczak
Pasażerów udających się z ulicy Głogowskiej na dworzec Poznań Główny czeka dłuższa droga. Całkowicie zamknięty został Dworzec Zachodni.

Rozpoczął się kolejny etap remontu Dworca Zachodniego. W związku z prowadzonymi pracami obiekt został całkowicie zamknięty dla podróżnych. Pasażerowie udający się z ulicy Głogowskiej na perony i dworzec Poznań Główny muszą teraz przejść do ulicy Zachodniej, następnie przejść przez przystanek PeSTki i następnie dostać się do przejścia podziemnego.

Pasażerów, zwłaszcza z ciężkimi bagażami mogą dodatkowo spotkać utrudnienia w postaci niedziałających schodów ruchomych na przystanek PeSTki, od strony ulicy Zachodniej. Na szczęście do dyspozycji jest winda.

Przebudowa Dworca Zachodniego ma zakończyć się w połowie roku. W ramach inwestycji zaprojektowano nadbudowę budynku, renowację elewacji i rekonstrukcję pierwotnej formy rzeźby wieńczącej wejście do budynku, wykonanej z brązu. Ponadto o 2 metry podwyższony ma zostać dach dworca, a na elewacji pojawi się napis stylizowany na przełom lat 20. i 30. XX wieku.

Wykonawca został wyłoniony dopiero w drugim przetargu. W pierwszym wszystkie oferty okazały się za drogie. Najtańsza oferta wynosiła 10 858 244,32 zł, najdroższa 14 525 739,22 zł. Kolej przewidziała na modernizację obiektu 9,65 mln zł brutto. Dlatego przetarg został ponowiony.

Wyłoniony w przetargu wykonawca, spółka SKB z Warszawy wyremontowała już dworce kolejowe m.in. w Jarosławiu, Dębicy, Kutnie, Pile, Zawierciu, Radomiu i Radomsku.

Inwestycja będzie kosztować w sumie 9,45 mln zł brutto. Koszty inwestycji zostaną pokryte ze środków własnych PKP SA i kasy budżetu państwa.

Na czas prowadzonych robót podróżni mieli korzystać z dworca tymczasowego, który miał stanąć przy ul. Głogowskiej, opodal Zachodniej. W kontenerze, który miał mieć do 65 m kw. powierzchni miały znaleźć się m.in. kasy biletowe, poczekalnia i toalety. Tak jednak się nie stało.


Komentarze (1)

04-03-2018 11:09:50
poznanianka
Oby termin się powiódl i wyszło według projektu.Dworzez Zachodni byłby znowu wizytówka Poznania.Boję się tylko ,że to co robi PKP jest zawsze do poprawiania. Czy tym razem tez tak będzie.A może odczaruje sie wszystko co jest związane z dworcem, złego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: