Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Targi
23-06-2018 19:25   Janusz Ludwiczak
"Wieś ma wielkie zasługi dla historii Polski" – mówił Prezydent RP Andrzej Duda na Targach podczas XVIII Kongresu Gmin Wiejskich.

− Polska wieś ma wielkie zasługi dla historii Polski. Dzięki niezłomności polskich chłopów nie udało się wprowadzić w pełni komunizmu, nie udała się kolektywizacja, ani dechrystianizacja. Polskie środowisko gmin wiejskich, polskiej wsi, polskich rolników, polskich chłopów, to jest ta cześć naszego społeczeństwa, której w stulecie odzyskania niepodległości trzeba pokłonić się w sposób szczególny − powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas XVIII Kongresu Gmin Wiejskich, który odbył się w środę w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prezydent mówił również o planowanych zmianach w prawie samorządowym.

− Jestem przekonany, że wypracujemy takie zmiany, które Państwo jako praktycy wskazujecie, że są potrzebne, że ułatwią wam funkcjonowanie, że usuną także pewne przeszkody w Waszym codziennym działaniu – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

W XVIII Kongresie Gmin Wiejskich wzięli udział m.in. minister Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP czy Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Związek Gmin Wiejskich RP to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Związek jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji przedwojennej organizacji o tej samej nazwie. Jego podstawowym celem jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Związek tworzy szeroką platformę współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy gminami.


Fot: Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: