Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Targi
23-06-2018 19:25   Janusz Ludwiczak
"Wieś ma wielkie zasługi dla historii Polski" – mówił Prezydent RP Andrzej Duda na Targach podczas XVIII Kongresu Gmin Wiejskich.

− Polska wieś ma wielkie zasługi dla historii Polski. Dzięki niezłomności polskich chłopów nie udało się wprowadzić w pełni komunizmu, nie udała się kolektywizacja, ani dechrystianizacja. Polskie środowisko gmin wiejskich, polskiej wsi, polskich rolników, polskich chłopów, to jest ta cześć naszego społeczeństwa, której w stulecie odzyskania niepodległości trzeba pokłonić się w sposób szczególny − powiedział Prezydent RP Andrzej Duda podczas XVIII Kongresu Gmin Wiejskich, który odbył się w środę w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prezydent mówił również o planowanych zmianach w prawie samorządowym.

− Jestem przekonany, że wypracujemy takie zmiany, które Państwo jako praktycy wskazujecie, że są potrzebne, że ułatwią wam funkcjonowanie, że usuną także pewne przeszkody w Waszym codziennym działaniu – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

W XVIII Kongresie Gmin Wiejskich wzięli udział m.in. minister Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP czy Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Związek Gmin Wiejskich RP to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Związek jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji przedwojennej organizacji o tej samej nazwie. Jego podstawowym celem jest integracja samorządów wiejskich i rozwiązywanie typowych problemów tego środowiska. Związek tworzy szeroką platformę współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy gminami.


Fot: Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: