Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski zamienił się w... Jedzielnię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski zamienił się w... Jedzielnię
18-06-2018 21:14   Janusz Ludwiczak
W sobotę na Rynku Łazarskim można było kupić nie tylko owoce i warzywa, ale także potrawy lokalnych restauracji, bistro i placówek gastronomicznych. Chętni mogli również skosztować certyfikowanej, białej kiełbasy parzonej.

Przez pięć godzin w specjalnych namiotowych stoiskach cztery restauracje z Łazarza serwowały swoje dania.

– Jedzielnia, to kampania organizowana przez Miasto Poznań we współpracy ze spółką Targowiska, dzięki której chcemy przypomnieć mieszkańcom Poznania, że warto dobrze jeść, że przyjemnie jest kupować świeże, regionalne produkty (w tym szczególnie owoce i warzywa), cudownie jest tworzyć z nich tradycyjne i zaskakujące potrawy, a w szczególnych momentach - ekscytująco jest odkrywać świetne poznańskie restauracje.W ramach kampanii przez pół roku będziemy odwiedzać największe poznańskie targowiska, na których, zawsze w sobotę - na specjalnym stoisku - lokalne restauracje zaprezentują potrawy przygotowane z produktów sezonowych. Wyznaczyliśmy cenę wszystkich dań na 10 zł, tak, żeby każdy mógł spróbować jak najwięcej – wyjaśnia Marta Jankowiak, współorganizatorka akcji.

W maju Jedzielnia pojawiła się na Placu Wielkopolskim. W sobotę przyszedł czas na Łazarz. W kolejnych miesiącach poznańskie lokale gastronomiczne pojawią się jeszcze na Rynku Jeżyckim, Wildeckim oraz Bernardyńskim.


Komentarze (4)

19-06-2018 14:36:12
albańczyk
Smacznego w miejscu, gdzie jeszcze chwilę temu kloszardzi oddawali swoje potrzeby.
19-06-2018 13:53:41
REDAKCJA
@gosownik: Informacje o nadchodzących wydarzeniach podawane są w "niezapominajce". Było to wydarzenie o charakterze komercyjnym - zapowiedzi w formie artykułu mogą być zamieszczane w formie reklamy, a organizator z takiej możliwości nie skorzystał. Pozdrawiam
19-06-2018 12:28:49
gosownik
dzieki za info po fakcie
19-06-2018 08:09:59
sobotni_morlock
To jakieś obiado-kolacje? Po 8:30 było jeszcze pusto za wyjątkiem kolejek Łazarzan przy straganach Alicji, Marysi i pleszewioków.Nasza wiara wie gdzie są zawsze świeże warzywa, co nie Rafałku?
Aktualności
Niezapominajka
12

lis

19:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Pedagogów

13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: