Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukończyły "90", w Opolu zdobyły nagrodę publiczności - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ukończyły "90", w Opolu zdobyły nagrodę publiczności
10-06-2018 00:48   Janusz Ludwiczak
Siostry Melosik - Martyna i Dagmara, które są absolwentkami "90" podczas piątkowego koncerty "Debiuty" 55. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły nagrodę publiczności.

Bliźniaczki, Martyna i Dagmara Melosik pochodzą z Grunwaldu, ukończyły m.in. Szkołę Podstawową nr 90. "Odczuwamy silny patriotyzm dzielnicowy" – przyznały w naszym wywiadzie w maju 2011 roku.

Siostry Melosik wystąpiły podczas 55. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W konkursie "Debiuty" zdobyły nagrodę publiczności. Bliźniaczki zaprezentowały swoją autorską piosenkę "Batumi", które napisały do niej muzykę, a słowa do piosenki ułożyły razem z Anią Dąbrowską, z którą współpracują.

Archiwalny wywiad z Siostrami Melosik:

Skąd zamiłowanie do muzyki i śpiewu?
Z domu. Jesteśmy najmłodszym ogniwem muzycznej rodziny, miałyśmy ogromne szczęście wychowywać się otoczone muzyką, ta miłość jest dozgonna.

Skończyłyście Szkołę Podstawową nr 90 przy ul. Chociszewskiego. Jak wspominacie tamten okres?
Bez chwili zawahania: jako najpiękniejsze lata dzieciństwa. Nie sposób przecenić roli jaką czas spędzony w "90-tce" odegrał w naszej drodze nie tylko muzycznej, ale i osobowościowej.
Ponad 30 koncertów w Auli UAM były dla nas nie tylko bezcennym doświadczeniem i wielkim zaszczytem; nauczyły nas także szacunku dla pracy i zapewniły piękne wspomnienia i serdeczne znajomości.

Wiem, że mieszkałyście na Grunwaldzie. Czy czujecie się związane z tą okolicą?
Odczuwamy silny patriotyzm dzielnicowy :)

Wasz pierwszy singiel "Żeńsko-męska gra" z sukcesem promował najnowszą komedię Łukasza Palkowskiego. Jak doszło do tej współpracy?
Nasza firma wydawnicza Jazzboy dostała propozycję stworzenia piosenki promującej tę produkcję. Najpierw zaakceptowana została sama kompozycja (Ani Dąbrowskiej i Kuby Galińskiego) a następnie tekst inspirowany tytułem filmu. Na deser powstał jeszcze teledysk.

Siostry Melosik zaśpiewały m.in. utwór "C`est Chic" z repertuaru grupy Chic, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Disco robaczki". Martyna Melosik zwyciężyła w show "Fabryka Gwiazd" w telewizji Polsat. W styczniu 2011 roku światło dziennie ujrzał singiel "Żeńsko-męska gra", nagrany z myślą o filmie "Wojna żeńsko-męska". Muzykę do utworu Sióstr Melosik napisali Ania Dąbrowska i Jakub Galiński. Za tekst odpowiada aż czworo autorów: Roman Szczepanek (Miss Polski), Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Death), Karolina Kozak i Krzysztof Goździk. Do utworu został również nagrany teledysk. Jesienią ukaże się najnowszy album Sióstr Melosik - "Batumi".


R E K L A M A

Fot: Siostry Melosik/mat.org.

Komentarze (1)

11-06-2018 09:08:52
starzy znajomi
gratulacje ,czekamy na wiecej !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: