Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niebawem wykąpiemy się przy Arenie – dobiega końca remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Niebawem wykąpiemy się przy Arenie – dobiega końca remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza
01-06-2018 12:52   Janusz Ludwiczak
Zupełnie nowe baseny, zjeżdżalnia falowa, wyremontowane szatnie, wodny plac zabaw do dzieci, boiska do siatkówki plażowej i plac do street workoutu – jeszcze w czerwcu otwarta ma zostać pływalnia letnia w Parku Kasprowicza, która od października przechodzi kompleksową modernizację.

W październiku rozpoczęła się kompleksowa modernizacja kąpieliska przy Arenie. W ramach inwestycji wymieniono już całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wykonawca miał czas do końca maja na zrealizowanie inwestycji. Teraz rozpoczną się odbiory techniczne. Pływalnia letnia ma zostać otwarta jeszcze w drugiej połowie czerwca. Ceny biletów będą prawdopodobnie takie same jak na Chwiałce.

– Pływalnia przy Arenie przyciągała kiedyś tłumy poznaniaków. Przykład Term, letniej pływalni Chwiałka, a także oblegane kąpieliska miejskie nad jeziorami, pokazują, że baseny letnie są bardzo potrzebne. Integrują mieszkańców i zapewniają rozrywkę dzieciom spędzającym wakacje w mieście – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Dodajmy, że jeszcze rok temu plany Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji zakładały zasypanie połowy dużego basenu, zmniejszenie średniego basenu do ¼ obecnej powierzchni, a w miejscu zasypanej niecki boisko do piłki siatkowej. O sprawie tej nie wiedziała nic ani Rada Osiedla Św. Łazarz ani również poznańscy radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania. POSiR zlecił nawet wykonanie projektu budowlanego zakładającego zasypanie znacznej części basenów w Parku Kasprowicza. Przetarg na wykonanie projektu wygrała pracownia Apa Arches, która zajmuje się głównie wykonywaniem projektów domów. Jednym z kryteriów zamówienia był termin realizacji. Więcej o sprawie w artykule: POSiR chce zasypać baseny w Parku Kasprowicza {WIDEO}.

W obronie pływalni stanęła nawet Rada Osiedla Św. Łazarz, która zbierała podpisy pod petycją: "Sprzeciwiamy się zmniejszeniu basenów na pływalni letniej w Parku Kasprowicza". Tylko w jedną lipcową niedzielę podczas "Letniego Targu przy Arenie" oraz zajęć zumby udało się zebrać ponad 200 podpisów. Ostatecznie POSiR wycofał się z planów zasypania basenów.

Przebudowa pływalni letniej w Parku Kasprowicza kosztowała ponad 15,3 mln zł.

To nie jedyna inwestycja w tej części Parku Kasprowicza. Obok pływalni letniej ma powstać Centrum Sportów Wrotkarskich oraz kryty basen.


Komentarze (7)

24-06-2018 10:39:30
Bacha
Szkoda że nie wybudowano od razu krytego basenu. Dwa, trzy miesiące eksploatacji czy będzie to opłacalne?
02-06-2018 11:08:38
x
Basen będzie teraz śliczny, higieniczny i bez charakteru.
02-06-2018 09:48:52
poznanianka
Szanowny Panie Redaktorze , a może warto poznać wykonawce ? Projekt wykonała firma zajmująca się budową domów.Wykonanie b. szybkie Odbior techniczny też b ważny.Bardzo ważne , aby użytkownicy pisali i chwalili obiekt.Na to czekam.Brakuje pozytywnych reakcji mieszkańców na to co dzieje się m.in. na Grunwaldzie.Szczególnie w przypadkach nowych oddanych do użytku mieszkanców obiektów.Na nie , przykład siłownia przy bloku na Dmowskiego .Radni zadowoleni.Pieniądze zostały wydane .Nikt nie sprawdził ( odebrał ) chociażby sprzętu Tai Czi , do ćwiczeń barków i pleców. Sprzęt jest dla liliputów. Nim się coś zamówi zapewne trzeba poradzić się fachowców , ale też prościej zobaczyć siłownie gdzie to działa. Potem przy obbiorze przetestować. To wymaga zaangażowania , a nie tylko pochwał.
02-06-2018 08:38:51
ania
Jestem ciekawa czy tam bedzie straznik na miejscu dzien i noc ? Jesli nie bedzie to ten nowy obiekt szybko bedzie wymalowany grafitti i niszczony przez huliganow wandali.
01-06-2018 21:44:21
Kat
Średni basen to porażka! Zgadzam się z poprzednikiem "duży brodzik"
01-06-2018 18:09:01
Turbina
Bilety po ile?
01-06-2018 13:32:33
toms
Co oni zrobili z tym basenem... duzy brodzik..

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki w wykonaniu uczniów wokalistki jazzowej z towarzystwem instrumentalistów
wstęp wolny

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy "Gry wojenne" Włodzimierza Pawlaka

14

gru

Rynek Łazarski
Kiermasz ozdób świątecznych
Pierniki i muzyka - zaprasza Szkoła Podstawowa nr 9
w godz. 11:00-13:00

Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Warsztaty Świąteczny Łazarz - ozdoby choinkowe
w godz. 10:00-14:00

19:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Harcerze z Poznańskiej Czarnej Trzynastki w historii Miasta Poznania" - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: