Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwajem na Rataje tylko przez Wildę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwajem na Rataje tylko przez Wildę
23-04-2018 00:24   Janusz Ludwiczak
Od soboty przez najbliższe ponad dwa miesiące "jedynka" i "siódemka" na Rataje będą jeździć przez Wildę i Królowej Jadwigi, a "jedenastka" dojeżdżać będzie na Dębiec. Rozpoczął się remont torowiska na ulicy Hetmańskiej, który nie był prowadzony od początku istnienia tej trasy, czyli od 1973 roku.

Tramwajowa trasa Hetmańska nie była gruntowanie remontowana od 45 lat. Jak zapewnia magistrat po zakończeniu inwestycji, która potrwa do końca czerwca skróci się czas przejazdu tramwajów pomiędzy Traugutta a rondem Starołęka, zmniejszy hałas i poprawi bezpieczeństwo.

– Naprawę ponad kilometrowego odcinka ul. Hetmańskiej porównać można do zeszłorocznej przebudowy torowiska na ul. Królowej Jadwigi. Obie trasy wymagały remontu, gdyż nie były naprawiane przez kilkadziesiąt lat. Niektóre miejsca torowiska na ul. Hetmańskiej nie przeszły generalnego remontu od 1973 roku, kiedy wybudowano odcinek od ul. 28 Czerwca 1956 roku do ronda Starołęka – zaznacza Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach inwestycji powstanie zupełnie nowe torowisko. Wymieniona zostanie także sieć trakcyjna i nawierzchnia przystanków.

– Wymienione będzie całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h. Odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Od soboty zmieniły się trasy tramwajów linii nr 1, 7 i 11. "Jedynka" jeździ teraz objazdem przez 28 Czerwca 1956 r., Górną Wildę, Królowej Jadwigi, rondo Rataje i Zamenhofa. "Siódemka" kursuje nadal tą samą trasą objazdową, którą jeździły w związku z remontem torowiska na Zamenhofa, czyli przez Most Królowej Jadwigi i Wildę. Z kolei "jedenastka" dojeżdża teraz na Dębiec.

Pomiędzy węzłem "Traugutta" a rondem Starołęka co 7-8 minut w godzinach szczytu, a co 10 minut wieczorami, w soboty, niedziele i święta kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy, którzy na Hetmańskiej (pomiędzy wiaduktem nad ul. Dolną Wildą, a rondem Starołęka) będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu – na razie tylko na nitce północnej (prowadzącej na Łazarz), a od nocy z piątku na sobotę dodatkowo wyłączony z ruchu zostanie wewnętrzny lewy pas jezdni południowej (w kierunku ronda Starołęka). Wprowadzono również ograniczenie do 40 km/h.

ZMIANY W KURSOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Linia nr 1:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Górna Wilda - Królowej Jadwigi - Most Królowej Jadwigi - Krzywostego - rondo Rataje - Zamenhofa - rondo Starołęka - Hetmańska - Żegrze - Chartowo - Piaśnicka (tunel) - FRANOWO

Linia nr 7:
ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – rondo Rataje – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA – ... – rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA "T1":
TRAUGUTTA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Pamiątkowa – Rolna – Hetmańska – RONDO STAROŁĘKA

Map: ZTM, MPK


Komentarze (3)

24-04-2018 10:13:37
REDAKCJA
@BŁĄD: Na stronie ZTM była błędna mapa trasy "11", została już poprawiona. Dziękuje za czujność i zwrócenie uwagi. Pozdrawiam.
23-04-2018 18:14:21
BŁĄD
Jednoosobowa redakcjo, jest błędna mapa jedenastki - jak może jechać zamkniętym odcinkiem na Starołękę? :D
23-04-2018 11:21:25
poznanianka
Jak 'czytać " to czas bardzo szybko upływa.I trasa do remontu wymaga tego , a obecnie jedna z tras komunikacyjnych , ważniejsza , bezpieczenstwa. Ale czy , ono ma tylko polegać , że przede wszystkim uzasadnia się ,że będziemy jako pasażerowie jeżdzic szybciejNapiszę przewrotnie , zapewne niedługo będziemy latać przez miasto taxi powietrznymi.Przepraszam za sarkazm.A może jeszcze warto zwrócić uwagę na pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, którzy mają trudności , a nie raz jest to niemożliwe ,utrzymać się w pojezdzie.Ręce z barku się wyrywają. .Warto jeżdzić z kulturą. Piękna i edukacyjna reklama.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: