Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej
25-03-2018 21:32   Janusz Ludwiczak
W weekend przed Areną odbył się festiwal Food Trucków. Jednak wielu kierowców parkowało na terenach zielonych i alejkach w Parku Kasprowicza. Policja i Straż Miejska ukarała blisko 100 kierowców. Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrzucając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

W sobotę i niedzielę przed halą Arena odbywał się V Festiwal Smaków Food Trucków, na który zjechało blisko 30 restauracji i barów na kółkach, serwujących posiłki z różnych krajów.

Jednak wiele osób, które przyjechało na tą imprezę samochodem postanowiła zaparkować w samym Parku Kasprowicza. Auta zaparkowane zostały na trawnikach i parkowych alejkach.

Ponad 100 aut zaparkowało na trawnikach i w alejkach parkowych. Kilkadziesiąt kolejnych zaparkowało na terenach zielonych przy okolicznych ulicach i na skrzyżowaniach. Zdecydowana większość bezkarnie. Impreza zaczęła się o 12, Straż Miejska przyjechała dopiero o 15:30. Prezydent Wiśniewski pisał wczoraj, że wystawiono 40 mandatów a pomimo tego strażnicy pozwolili sobie dzisiaj na ponad trzygodzinne spóźnienie – informuje Maciej Nowak, jeden z prowadzących profil Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu na Facebooku.

Byłam z interwencją u Straży Miejskiej , głupota kierowców poraża. Na zwracane uwagi zdziwienie - jest impreza przecież muszę zaparkować. Patrole były, spisywały samochody ale docelowo trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu tymczasowym podczas imprez terenu parku. Radykalnie zmieni się to po remoncie ul. Jarochowskiego, ale do tego czasu "kierowcy" zniszczą park. Za chwilę wraca Targ Towarzyski i kolejne problemy z parkowaniem na Dolnym Łazarzu – odpowiada Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Na miejsce przybyła Straż Miejska i policyjna "drogówka". W sumie mandatami zostało ukaranych prawie 100kierowców.

W dwóch dniach blisko 100 kierowców popełniło wykroczenia na terenie Parku Kasprowicza. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę kierujący parkowali wokół hali widowiskowej Arena zastawiając przejścia dla pieszych, łamiąc zakazy ruchu i wiele innych, ale także wjeżdżali na teren Parku całkowicie ignorując regulamin parkowy. W obydwu dniach strażnicy interweniowali niestety dopiero po zgłoszeniach. Przyczyną jest brak wcześniejszej informacji o planowanych imprezach. Takie informowanie z wyprzedzeniem pozwalało do niedawna tak zaplanować służby patrolowe, ażeby nie dopuścić do takiej sytuacji. Niestety ktoś zapomniał o dobrej współpracy, która gwarantowała spokój i porządek na terenie Parku Kasprowicza. Część kierujących została ukarana mandatami na miejscu a część musi przyjść do siedziby SM i tam zostaną wszyscy ukarani. Łącznie w tych dwóch dniach strażnicy ukarali, bądź wystawili wezwania blisko 100 kierowcom – tłumaczy portalowi lazarz.pl Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Jakby tego było mało do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielne popołudnie. Jeden z kierowców wyrwał telefon osiedlowej radnej, która robiła zdjęcia zaparkowanych aut, na dodatek wyzywając ją i obrażając obelgami. Co więcej prowadzący Renualt jadąc alejkami Parku Kasprowicza potrącił jedną z pieszych.

Jeden z kierowców wyrwał telefon kobiecie robiącej zdjęcia jego zaparkowanego na trawie auta, zwyzywał ją, wsiadł do auta i potrącił w złości inną kobietę. Na miejsce przyjechała policja wezwana do tego zdarzenia. Pomimo, że była policją drogową nie podjęła absolutnie żadnych działań w stosunku do jeżdżących po parku i parkujących na trawie aut – zauważa Maciej Nowak, Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

Udało nam się porozmawiać z poszkodowaną radną. Jak powiedziała nam Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz robiła ona zdjęcia w celu przekazania do Straży Miejskiej. W tym momencie skończyło się awanturą z właścicielami białego Renualt na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Kobieta i mężczyzna zaatakowali ją rzucając obelgami i wulgaryzmami, wyrwany został również telefon radnej i rzucony na ziemię. Poszkodowana została również córka radnej.

Jak udało nam się również potwierdzić w Parku Kasprowicza doszło również do potrącenia pieszej.

Do sprawy będziemy wracać.

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: facebook/Chcemy Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu, Roman Modrzyński (33,34)

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Alejka zastawiona przez 25 aut"

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

ZOBACZ TAKŻE: Miasto wspólnie z Targami planują wybudować parking wielopoziomowy na terenie torów łuczniczych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (16)

26-03-2018 23:44:45
werserk
Takie właśnie penerskie kundle ujadają na ścieżki rowerowe itp. rozwiązania. Wszak polaczek za kierownicą to jest Pan i nikt mu nie będzie, do cholery, mówił co ma robić!!!
26-03-2018 23:41:43
werserk
Widać prawdziwych polaków-cebulaków za kierownicą. Wam się Europa marzy, ale wam bardziej świnie paść.
26-03-2018 22:45:18
paramido
Hipsterska impreza w penerskim stylu. Jednak winny nie jest organizator, ktory po prostu maksymalizuje zysk minimalizując koszty, a decydenci, którzy nie zabezpieczyli umowy i pozwolili na prowizorkę, bo „przecież bedzie dobrze”. Polska to taka kraina, gdzie co roku zaczynamy wszystko od zera, nie ma żadnych standardów. Nie martwmy się- do jesieni wszystko się unormuje, a od 2019 będziemy mogli spowrotem wylewać te same żale na FB...
26-03-2018 16:20:01
Arek
Impreza była komercyjna. Proszę Redakcję o ustalenie, jaki podmiot, jak osoba była organizatorem, jakie miała zobowiązania w umowie i ile zapłaciła za użytkowanie parku. Tego dnia kiedy swołocz rozjeżdżała parkowe alejki i trawniki, żeby się nażreć w parku obejrzałem parking przy Arenie od strony Reymonta (płatny) oraz parking w kwartale Chociszewskiego-Głogowska-Hetmańska-Kasprzaka - było mnóstwo wolnych miejsc.
26-03-2018 15:36:46
Elvira
@ Strażników też obowiązują przepisy: Każdy pojazd nielegalnie zaparkowany - musi zostać ukarany i tyle w temacie. Nie ma tłumaczenia w stylu "nikomu nie przeszkadza" itp...
26-03-2018 15:15:12
Janna
Zamknąć Arene i koniec jak się ludzie nie potrafią zachowywać, tylko halas i syf cały weekend. Powinni zamknąć to miejsce dla wszystkich prócz spokojnych spacerowiczów. Place zabaw wrzeszczących dzieci nieporadnych rodziców zburzyć - to nie miejsce do biegania i hałasowania!
26-03-2018 14:54:30
Negatyw
@ albańczyk: Mylisz się jak zwykle. Ty generalnie jesteś jedną wielką forumową pomyłką...
26-03-2018 11:53:00
Strażników też obowiązują przepisy
Nie mogę z tego straż miejska wystawiała mandaty bo owszem zakaz był ale samochody nikomu nie przeszkadzały natomiast ja z wózkiem nie mogłem się przecisnąć po chodniku bo pojazd straży tak był zajęty swoją pracą że zapomnieli sobie wypisać mandat za źle parkowanie w niedozwolonym miejscu oraz nie zachowanie 1,5m odstępu nie będąc pojazdem uprzywilejowanym w danym momencie tyle w temacie niech każdy patrzy na siebie zamiast pouczać innych
26-03-2018 11:28:00
jan
MOŻE NAPISZECIE O TYM, ZE "organizator" tego tzw "Festiwalu" NIE ZAPEWNIŁ WYSTARCZAJĄCEJ liczby ŚMIETNIKÓW i wszędzie walały sie śmieci!!!
26-03-2018 11:27:06
prawda
BYŁO PEŁNO miejsc do zaparkowania na betonie dookoła areny... ale z niewiadomych przyczyn nie można tam było wjechać...
26-03-2018 11:26:09
Negatyw
@ albańczyk: Ja byle czym nie jeżdżę. Nie bywam też na takowych imprezach. Ty, to na 100% nasz forumowy pajac.
26-03-2018 10:57:10
mieszkaniec
Dlaczego na Cytadeli już tak nie ma? Bo tam ochrona z imprezy wewnątrz Cytadeli stoi na wjazdach i nie dopuszcza parkowania na trawie. W parku Kasprowicza mają stać policjanci i strażnicy i pilnować wjazdów? Imprez w Arenie jest z 50 rocznie. Kto za to zapłaci? Jak będą stali to ci kierowcy pojadą na chodniki Łazarza - tam już nikt ich ścignie bo mundurowi będą w parku. Poza tym w artykule jest że straż 100 kierowców dorwała, a ile policja? Ni za tym ni po tym, ale Arena ma brak parkingu i brak pomysłu. Radni może by zadbali o parking, bo imprez czy to w Arenie czy w parku nie będzie raczej mniej.
26-03-2018 09:14:52
albańczyk
Festiwal beki na arenie. Nie rozumiem jednak jak służby mogą tłumaczyć, że nie wiedzieli o imprezie xd. Zapewne syf zostawiony na arence będzie jeszcze się walał przez tygodnie. Wydaje mi się, choć oczywiście mogę się mylić, że kierowcą Renault był użytkownik @negatyw. Nasz forumowy frustrat.
26-03-2018 07:50:01
Gryyy
Zamówić lawety i ich wszystkich wywieść.
26-03-2018 07:05:17
Elvira
Nie wiecie co robić? To polecam lekturę wątku "mistrzowie parkowania" na forum Batorego. Google Wam pomoże. Znajdziecie tam pouczającą fotorelację.
26-03-2018 00:08:18
MTP
BRAWO MTP !!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lis

do 18-11-2018
00:00
Palmiarnia Park Wilsona
Wykłady oraz pokaz przesadzania storczyków prowadzone przez mgr inż. Piotra Dobrzyńskiego pracownika Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego

18

lis

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert pieśni patriotycznych z okazji 100.rocznicy niepodległości Polski

21

lis

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Najpiękniejsze stare melodie w nowych aranżacjach - koncert

23

lis

do 24-11-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
OPTYKA - targi optyczne

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taki kraj"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem Kabaretu "Klub Szyderców Bis"
Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje. Gość specjalny Z

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: