Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zapadła się jezdnia, Chociszewskiego zamknięta - "64" z objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zapadła się jezdnia, Chociszewskiego zamknięta - "64" z objazdami
24-08-2009 18:49   Janusz Ludwiczak
Przed południem zapadła się jezdnia na ulicy Chociszewskiego. Początkowo ruch odbywał się wahadłowo jedną nitką, jednak po zbadaniu wyrwy przez ZDM i Aquanet okazało się, że dziura powstała po osunięciu się ziemi przy złączu kanału ogólnospławnego z kanałem deszczowym. Od poniedziałkowego popołudnia ulica Chociszewskiego zamknięta jest dla ruchu, a autobusy linii nr 64 kursują objazdem.

Ponad tydzień temu, w sobotę 15 sierpnia zapadła się ziemia pod torowiskiem w ulicy Głogowskiej, na wysokości Parku Wilsona, a o czym informowaliśmy w artykule: Głogowska się zapad(ł)a.

Tymczasem w poniedziałek przedpołudniem zapadła się jezdnia na ulicy Chociszewskiego, na wysokości poczty. Początkowo powstała dziura została odgrodzona, a ruch odbywał się wahadłowo jedną nitką.

Jednak popołudniu, o godz. 15:30 pracownicy Aquanetu i pogotowia wodno-kanalizacyjnego rozpoczęli usuwanie awarii.

Jak poinformowała portal lazarz.pl Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanet S.A. prace powinny zakończyć się jeszcze dziś.

Dziura w jezdni na ulicy Chociszewskiego powstała w wyniku zapadnięcia się ziemi i awarii rury odprowadzającej deszczówkę jednego z budynków do kanału ogólnospławnego. Na szczęście sam kanał ogólnospławny o średnicy 300 mm, który przebiega pod ulicą Chociszewskiego nie został uszkodzony.

Popołudniu ulica Chociszewskiego została zamknięta dla ruchu kołowego. Zmienionymi trasami do czasu usunięcia awarii kursować będą objazdami:

  • W kierunku Os.Kopernika i pętli Kacza ulicami Matejki, Kasprzaka, Hetmańską i Arciszewskiego. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na tymczasowym przystanku przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Szymborskiej.
  • W kierunku Sołacza, Strzeszyna Greckiego i pętli Literacka ulicami: Arciszewskiego - Palacza - Kasprzaka - Matejki. Na trasie objazdu zlokalizowano dwa tymczasowe przystanki: na ulicy Palacza za skrzyżowaniem z ulicą Arciszewskiego oraz na ulicy Kasprzaka przed skrzyżowaniem z ulicą Chociszewskiego.

Objazdy czekają także zmotoryzowanych. Kierowcom proponujemy objazdy ulicami Kasprzaka, Stablewskiego i Jarochowskiego, a w kierunku przeciwnym ulicami Jarochowskiego, Potworowskiego i Bogusławskiego.


Komentarze (2)

24-08-2009 20:54:56
madzia
Nie lepiej wpuścić archeologów? Oni dokładnie przeszukają teren, przekopią i sprawdzą? A może trafią się znów jakieś ludzkie kości tak jak na terenie zajezdni? A może jakaś mina nieopodal? A jeszcze dalej jakieś mury średniowieczne?
24-08-2009 18:35:54
max
No tak. Ledwo co załatali na Głogowskiej tym razem Chociszewskiego. Znów badziewiasty Aquanet. Tylko podwyżek by chcieli - to jest chyba jedyne co umieją - żądać podwyżek. Tak jak pisałem ostatnio: miesiąc bez dziury, miesiącej straconym./
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: