Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W Kręgu natury" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W Kręgu natury"
05-03-2018 12:28   Janusz Ludwiczak
– Przyroda jest odwieczną inspiracją ludzi i skarbnicą prawdy o wszechświecie – mówi Jerzy Kubacki, którego prace do końca marca można oglądać w galerii domu kultury "Klub Krąg".

Realizm - stanowiący klasykę malarstwa pejzażowego - jest świadomym wyborem i istotnym elementem założeń artystycznych twórcy. W swoich obrazach Jurek stara się uchwycić całość zjawisk światła, barwy, atmosfery i charakteru danego miejsca. Spod jego pędzla i piórka wychodzą prace ukazujące urodę i potęgę drzew, urok dróg, rozlewisk; inspirują go zarówno cisza i spokój jak i nastrój niepokoju, groza nadciągającej burzy, katastrofy (…)Fascynacja leśnym pejzażem wynika z serdecznej, wieloletniej więzi artysty z tym środowiskiem; z podziwu dla jego bogactwa, różnorodności i piękna – opowiada Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Do końca marca w galerii dom kultury "Klub Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 można oglądać wystawę "W kręgu natury" urodzonego we wrześniu 1954 r. ostrowianina Jerzego Kubackiego. Z zawodu jest leśnikiem i pracownikiem Wielkopolskiego Parku Narodowego. Od najmłodszych lat jest zafascynowany przyrodą, którą łączy z malarstwem.

– Moją twórczością rewanżuję się przyrodzie za chwile wzruszeń i za fakt bycia jej częścią. Przyroda bowiem jest odwieczną inspiracją ludzi i skarbnicą prawdy o wszechświecie. Kolekcja określa swoje credo malarskie, wpisując się w nurt tradycji i wartości estetycznych – ukazujących piękno świata i uroki otaczającej człowieka natury – mówi Jerzy Kubacki, autor wystawy.

Jerzy Kubacki zajmuje się malarstwem olejno-pejzażowym, rysunkiem, fotografią i rzeźbą. Jest członkiem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych na terenie całego kraju.


Fot: Klub Osiedlowy "Krąg"

ZOBACZ TAKŻE: Wycinanki polskie

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: