Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wycinanki polskie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wycinanki polskie
27-01-2018 23:32   Janusz Ludwiczak
W Galerii EGO przy Arenie można oglądać wystawę Alicji Białej "Wycinki polskie" – cykl kilkudziesięciu prac wykonanych w technice fotomontażu, złożonych z symboli, motywów i emblematów budujących zbiorową tożsamość Polaków.

Na wystawie można zobaczyć prace wykonane w technice fotomontażu, złożonych z symboli, motywów i emblematów budujących zbiorową tożsamość Polaków. Ekspozycja prezentuje prace, które znalazły się w publikacji "Polska (wiązanka pieśni patriotycznych)", autorskim wyborze wierszy Marcina Świetlickiego, wydanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobrazowania Ojczyzny podjęła się młoda artystka wizualna Alicja Biała. Artystka, pytana o to, co jej wizualne kompozycje mówią o współczesnej Polsce, odpowiada "że jest pocięta i poklejona byle jak, na kacu, na kolanie, chaotycznie – i nie wiadomo, jakim cudem jeszcze się trzyma".

Alicja Biała – urodzona w Poznaniu ilustratorka, graficzka, artystka wizualna. Ukończyła Via University College oraz The Copenhagen School of Design and Technology w Danii. Obecnie kontynuuje edukację na The Royal College of Art w Londynie. Jej ilustracje publikowane są regularnie m.in. w Danii, Polsce, Niemczech, Chinach i Australii. Jest także autorką murali, które znajdują się w Polsce, Portugalii, Meksyku – jej ostatnia praca powstała kilka miesięcy temu w Kassel w Niemczech, w ramach czternastej edycji wystawy sztuki współczesnej Dokumenta. Ostatnie wystawy indywidualne artystki odbyły się w Santa Barbara Center for Art, Science and Technology w Kalifornii oraz Mute Gallery w Lizbonie. Wybór wierszy Marcina Świetlickiego Polska (wiązanka pieśni patriotycznych) jest pierwszą książką z jej pracami.

Wystawę "Polska" – wycinanki polskie Alicji Białej można oglądać w Galerii EGO przy ul. Wyspiańskiego 41/3 do 10 marca od wtorku do piątku w godz. 12:00-19:00 oraz w soboty od 11 do 14.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: