Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci rozmawiali z uczniami "Handlówki" o bezpiecznym korzystaniu z internetu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci rozmawiali z uczniami "Handlówki" o bezpiecznym korzystaniu z internetu
08-02-2018 03:17   Janusz Ludwiczak
Policjanci z Wydziału Prewencji z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich, by rozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

We wtorek funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, przeprowadzili profilaktyczne spotkanie z młodzieżą. Spotkania takie stanowią element szerszego projektu profilaktycznego realizowanego w ramach programu "Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych" w obszarze przeciwdziałania zjawisku cyberprzemocy.

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat Dzień Bezpiecznego Internetu przekracza granice Europy angażując instytucje oraz ludzi i państwa z całego świata. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu – informuje podinsp. Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem: "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W ramach wskazanej inicjatywy policjanci prowadzili działania skierowane przeciwko zjawiskom patologii społecznej, oparte na innowacyjnych metodach promujących idee profilaktyki rówieśniczej, rozpowszechnianiu wśród młodych ludzi mody na życie wolne od uzależnień - w tym Internetu, przemocy i kształtowaniu pozytywnych postaw, a także podejmowaniu działań ukierunkowanych na rzecz drugiego człowieka w ramach programu „Profilaktyka a Ty" – dodaje podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji.

W działaniach edukacyjno-profilaktycznych promujących profilaktykę rówieśniczą w zakresie przeciwdziałania zjawiskom cyberzagrożeń uczestniczyli uczniowie siedmiu klas pierwszych Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca `56 przy ul. Śniadeckich.


Komentarze (1)

08-02-2018 22:15:53
zdziwiony
Patrząc na zdjęcia znudzonych uczniów to ten wykład organizowany przez policję był totalnym nieporozumieniem. I wcale się nie dziwię bo ci uczniowie nie mają 8 czy 9 lat żeby uczyć ich takich rzeczy. Następnym razem to niech policjanci przyjdą z wykładami do szkoły podstawowej przekazywać wiedzę uczniom pierwszych klas tej szkoły ;).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: