Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto dofinansowało remont trzech zabytkowych kamienic - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto dofinansowało remont trzech zabytkowych kamienic
02-02-2018 20:13   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się prace konserwatorskie związane z renowacją elewacji willi przy zbiegu ulic Konopnickiej i Matejki. Wyremontowana została elewacja frontowa kamienicy przy ul. Niegolewskich 34.

Dzięki dotacji konserwatorskich przyznanych przez Miasto Poznań nowy blask zyskało kilka zabytkowych budynków na Łazarzu.

Miasto przeznaczyło dotację na renowację elewacji kamienicy przy ul. Niegolewskich 34, a także renowację klatki schodowej wilii przy ul. Limanowskiego 15a. Na te inwestycje miasto przekaże ponad 250 tysięcy złotych. Oprócz tego dofinansowany został remont elewacji zabytkowej willi przy zbiegu ulic Konopnickiej 1 i Matejki.

W 2017 roku miasto przeznaczyło łącznie 2 miliony złotych na renowacje zabytkowych budynków w ramach dotacji konserwatorskich. W tym roku kwota ta została zwiększona o pół miliona złotych do 2,5 mln zł.

– To najwyższa kwota na dofinansowanie zabytków w przeciągu ostatnich kilku lat. Od początku kadencji podnosimy ją systematycznie o pół miliona każdego roku– powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Dotacje ułatwiają właścicielom nieruchomości sprawowanie właściwej opieki nad obiektami zabytkowymi. Z kwot otrzymywanych w ramach tzw. funduszu remontowego nie są oni w stanie przeprowadzić wielu prac konserwatorskich.

Ratowanie dziedzictwa to nasz obowiązek, bo jest ono częścią naszej lokalnej tożsamości. Wspieramy właścicieli obiektów w tym wielkim trudzie, jakim jest renowacja takich budynków. Należy pamiętać, że prace konserwatorskie są często bardzo kosztowne, wymagają zaangażowania specjalistycznych firm, jak również drogich materiałów – zaznacza Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


Komentarze (1)

04-02-2018 16:02:34
gosownik
piekne! czekamy na dalsze inwestycje
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

20

lis

do 22-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - Targi Gier i Multimediów
"Smart Expo" - Targi Elektroniki Konsumenckiej
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: