Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bałtyk: Woda zalała sześć kondygnacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bałtyk: Woda zalała sześć kondygnacji
28-12-2017 20:41   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy tydzień temu doszło do zalania biurowca Bałtyk. Woda zalała parter i dwa piętra budynku, a także dostała się aż do poziomu –3 parkingu podziemnego. Przyczyną była najprawdopodobniej awaria tryskaczy i systemu przeciwpożarowego.

W ubiegły czwartek, 21 grudnia ok. godz. 2 zaczęła lać się woda z tryskaczy na drugim piętrze biurowca Bałtyk, na którym znajduje się siłownia. Nie wiadomo dlaczego włączył się system przeciwpożarowy, w budynku nie doszło do żadnego pożaru.

W wyniku awarii zalanych zostało aż sześć kondygnacji: parter, dwa piętra i trzypoziomowa podziemna hala garażowa. Bałtyk został zamknięty na cały dzień. W obiekcie wyłączono prąd.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoznaniu zagrożenia. Stwierdzono uruchomiony tryskacz w pomieszczeniu przyległym do sauny suchej. W wyniku niekontrolowanego wycieku wody na poziomie +2 doszło do zalania sporej części powierzchni siłowni i szatni. Woda przedostała się również na niższe poziomy poprzez kanały techniczne aż do garażu podziemnego, który znajduje się na poziomie -3. Wyciek trwał aż do momentu zakręcenia wody w pompowni przeciwpożarowej. Przyczyny zadziałania tryskaczy ustala właściciel budynku – informują kpt. Paweł Nowak i bryg. Jarosław Kuśmirek z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

16-piętrowy biurowiec Bałtyk został otwarty na początku czerwca po 2,5 latach budowy.


Komentarze (2)

30-12-2017 11:57:46
poznanianka
same się włączyły wtryskacze , bez pożaru. Chyba tak nie miały działac.Co na to badacze zalania?????? Piękna i celna riposta , wyżej.
29-12-2017 07:27:30
Wojto
W końcu to Bałtyk - woda musi być :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: