Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz widziany znad Bałtyku {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz widziany znad Bałtyku {GALERIA ZDJĘĆ}
24-09-2016 11:19   Janusz Ludwiczak
W ramach "Tygodnia z Architekturą" w piątkowe popołudnie można było zobaczyć budowany biurowiec Bałtyk i podziwiać panoramę miasta z najwyższego 16 piętra.

Już po raz trzeci odbywa się w Poznaniu "Tydzień z Architekturą". Organizowane przez SARP, czyli Stowarzyszenie Architektów Polskich wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na wartości architektoniczne otoczenia, pobudzanie wrażliwości estetycznej, a także przybliżanie mieszkańcom problematyki związanej z kształtowaniem publicznej przestrzeni. Tematem tegorocznej edycji jest architektura poniemiecka w polskich miastach.

W ramach wydarzenia w piątkowe popołudnie można było wziąć udział w oprowadzeniu po budowie Bałtyku, który osiągnął już finalną wysokość 16 pięter. Największą atrakcją było podziwianie panoramy miasta ze szczytu budynku przy zachodzie słońca. Ze względów bezpieczeństwa liczba zwiedzających była ograniczona do 30 osób, a to dlatego, że Bałtyk to wciąż plac budowy.

Podczas "Tygodnia z Architekturą" można było również dowiedzieć się jak powstaje Bałtyk, z jakich elementów jest wykonany biurowiec i co się w nim znajdzie.

Bałtyk to konstrukcja żelbetowa–monolityczna. Znajdują się w nim tzw. "skośna rura", o którą pyta wiele osób to element podtrzymujący konstrukcje budynku. W budynku znajdzie się 6 wind i dwie klatki schodowe. Na niższych piętrach powstaną zielone tarasy. W czerwcu ba Bałtyku zawisła wiecha, ale do wykonania pozostała nam jeszcze elewacja i wykończenia - aranżacje dla najemców – powiedział Tomasz Frycz, Garvest, kierownik budowy.

Bałtyk ma 66 metrów wysokości. Na 16 piętrach znajdą się biura, a także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitness z siłownią. Budynek zaprojektowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV, która jest autorem takich realizacji jak Market Hall w Rotterdamie, Hamburg Innovation Port, Hongqiao Flower Building w Chinach czy kompleksu targowego Expo 2000 w Hanowerze.

Bałtyk inspirowany jest poznańskim modernizmem w najlepszym wydaniu, zwłaszcza uznawanym za ikonę tego stylu - Okrąglakiem autorstwa Marka Leykama. Obecnie budynek ma już zakończony stan surowy i 16 kondygnacji, układających się w nieregularną, górującą nad centrum miasta bryłę, która z każdego wygląda inaczej.

Łączna powierzchnia inwestycji, której udziałowcami są: Garvest Real Estate Cooperatief UA oraz spółka Energia Active to ok. 15 170 metrów kwadratowych. Oddanie do użytku obiektu planowane jest w kwietniu przyszłego roku.


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-09-2016 13:19:27
morlock
Mi fajnie ale słoikom pewnie dziwnie czyta (i "rozumi") się tytuł newsa. P.Janusz osobiście odleciał czy foty to produkcja innego lotniarza? ;-). Tak czy inaczej świetne foty, zarówno napowietrzne jak i te podziemne . Ja bym newsa zatytułował: Polska jako pierwsza we wszechświecie łamiąc krzywiznę globu i geometrię przestrzeni fotografuje z nad Bałtyku poznańskie kieretyny. Ale byłoby globalne ździwko i strachchchchhhhhhhh, - czytać ciiiiiiiichuśko bo jak NASA się dowie to jamerykańce nagle u nas ropę odkryją i POtrzebna będzie tym razem zbrojna korekta demokracji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: