Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Szylinga powstanie izba dziecka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Szylinga powstanie izba dziecka
15-12-2017 21:06   Janusz Ludwiczak
W pobliżu gmachu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga powstanie izba dziecka. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł

W kwietniu ze względu na zły stan techniczny budynku przy ul. Winogrady zamknięto Policyjną Izbę Dziecka. Osoby poniżej 18. roku życia, które były podejrzewane o popełnienie przestępstw były przewożone do pobliskich miast - Wrocławia, Bydgoszczy, Gorzowa i Łodzi. Teraz Policja wybuduje nową izbę dziecka, która stanie w pobliżu budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2.

Rozstrzygnęliśmy przetarg, koszt inwestycji to przeszło 3 miliony 600 tysięcy złotych. Ta inwestycja powstanie przy ulicy Szylinga 2. mamy nadzieję, że znacznie to usprawni pracę policjantów, którzy zajmują się pracą z nieletnimi na terenie całego województwa. Po zawieszeniu działalności izby dziecka w innej siedzibie, na terenie województwa wielkopolskiego taka placówka nie funkcjonuje – powiedziała Radiu Poznań podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej Policji.

Inwestycję, która będzie kosztować 1,3 mln zł do końca września 2019 roku zrealizuje wyłoniona w przetargu firma budowlana IZO-BUD z Dopiewa.

Zamówienie obejmuje opracowanie przez wykonawcę dokumentacji projektowo–technicznej w tym projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Roboty budowlane obejmować będą: rozbiórkę istniejącego budynku znajdującego się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Ziętary oraz w jego miejscu wybudowaniu nowego budynku Policyjnej Izby Dziecka.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak, Map: KWP

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

paź

do 21-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi 50+

20

paź

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
Trzy oblicza starego Łazarza - film oraz wystawa fotografii

21

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

23

paź

do 25-10-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pol-Eco System - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

24

paź

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert z okazji 169. urodzin Fryderyka Chopina

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: