Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna". Leśne Ludki obchodziły Św.Niepodległości {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna". Leśne Ludki obchodziły Św.Niepodległości {►FILM}
13-11-2017 00:41   Janusz Ludwiczak
Jak powstało godło polskie i co oznaczają biało-czerwone barwy narodowe – o tym można było przekonać się podczas akademii przygotowanej przez najmłodszych z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków wziął udział m.in. wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.

W czwartek dzieci z Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przygotowały przedstawienie z okazji Święta Niepodległości.

"Flaga nasza jest biało-czerwona, bo biały kolor - to czyste serce, a czerwony - to miłość" – mówiła na początku gali 4-letnia Anastazja.
"I to jest taka miłość, która lubi wszystkich ludzi" – dodała Tosia.

Przedszkolaki ubrane w strojach ludowych zatańczyły Poloneza i Krakowiaka, zaśpiewały również "Rotę" i hymn Polski, a także przygotowały wiele wierszy patriotycznych poświęconych Polsce. W trakcie przedstawienia dzieci przygotowały również legendę o Czechu, Lechu i Rusie.

Jest to podsumowanie naszych działań edukacyjnych i wychowawczych z dziećmi z ostatnich kilku miesięcy. Przygotowaliśmy dla dzieci również balik świętomarciński, nie zabraknie rogali. Dzieci poznają również historię Świętego Marcina. Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane przez poprzednią dyrektor Iwonę Lichocką, która krzewiła postawy patriotyczne już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się śpiewać hymnu narodowego i innych pieśni oraz wierszy patriotycznych – powiedziała Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

W uroczystości wziął udział również zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, a także miejska radna Katarzyna Kretkowska, przedstawiciele Wydziału Oświaty oraz Rady Osiedla Św. Łazarz.

Dzieci zaśpiewały w piosence, że Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna. I to jest prawda. Dlatego warto, a nawet trzeba pracować, bawić się z dziećmi w kierunku kształtowania postaw patriotycznych. Dzieci muszą wiedzieć, że dom- to ojczyzna, że Poznań- to ojczyzna, że Polska o niepodległość musiała walczyć i to nie raz, nie dwa – powiedział Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: