Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Od La Scali do Broadwayu" – benefis Zbigniewa Rotha - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Od La Scali do Broadwayu" – benefis Zbigniewa Rotha
31-10-2017 00:27   redakcja, Klub Osiedlowy "Krąg"
W ubiegłą niedzielę w Klubie "Krąg" odbył się kolejny, już czternasty "Benefis Łazarski", podczas którego 60-lecie pracy artystycznej obchodził Zbigniew Roth, poeta, autor, kompozytor, pedagog, autor tekstów i muzyki piosenek.

Benefisy Łazarskie to cykliczna impreza Klubu "Krąg" promująca związane z Łazarzem osoby, o bezspornych zasługach dla kultury naszego miasta. W niedzielę, 22 października po rocznej przerwie odbył się kolejny, czternasty już "Benefis Łazarski".

Bohaterem spotkania był Zbigniew Roth, poeta, autor, kompozytor, pedagog, autor tekstów i muzyki piosenek. Jubilat obchodzi w tym roku 60-lecie pracy artystycznej.

Zbigniew Roth pisze i komponuje od 1957 roku, ale publikować swoją twórczość zaczyna dopiero w 1994 r., po zdobyciu przez jego podopieczne dzieci z Dziecięcego Zespołu Wokalnego "ATO MY" Srebrnego Aplauzu. Kilkakrotnego zwycięscy Wojewódzkich Przeglądów Piosenki Dziecięcej w Poznaniu, którego repertuar stanowiła piosenka dziecięca jego autorstwa. Od 1986 r. odnosi sukcesy w Ogólnopolskich Konkursach Piosenki Dziecięcej w Koninie czy Wojewódzkich Przeglądach Piosenki Dziecięcej w Poznaniu oraz w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Sopot`88".

Zbigniew Roth jest członkiem honorowym Grupy Literacko - Dramatycznej im. Przerwy - Tetmajera w Chicago, Koła 83 Podczerwone w Chicago USA (od 2012 r.), członkiem zwyczajnym wielu organizacji i stowarzyszeń twórczych, m.in.: Polish American Poets Academy z siedzibą w Nowym Jorku (od 2007 r.), Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie - APAJTE z siedzibą w Paryżu (od 2013 r.).

Podczas benefisu wystąpili artyści z Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej oraz Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis. Część artystyczną przygotowała profesor Barbara Tritt – śpiewaczka koncertującą nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Podczas koncertu usłyszeliśmy koncert "Od La Scali do Broadwayu".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: