Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Od La Scali do Broadwayu" – benefis Zbigniewa Rotha - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Od La Scali do Broadwayu" – benefis Zbigniewa Rotha
31-10-2017 00:27   redakcja, Klub Osiedlowy "Krąg"
W ubiegłą niedzielę w Klubie "Krąg" odbył się kolejny, już czternasty "Benefis Łazarski", podczas którego 60-lecie pracy artystycznej obchodził Zbigniew Roth, poeta, autor, kompozytor, pedagog, autor tekstów i muzyki piosenek.

Benefisy Łazarskie to cykliczna impreza Klubu "Krąg" promująca związane z Łazarzem osoby, o bezspornych zasługach dla kultury naszego miasta. W niedzielę, 22 października po rocznej przerwie odbył się kolejny, czternasty już "Benefis Łazarski".

Bohaterem spotkania był Zbigniew Roth, poeta, autor, kompozytor, pedagog, autor tekstów i muzyki piosenek. Jubilat obchodzi w tym roku 60-lecie pracy artystycznej.

Zbigniew Roth pisze i komponuje od 1957 roku, ale publikować swoją twórczość zaczyna dopiero w 1994 r., po zdobyciu przez jego podopieczne dzieci z Dziecięcego Zespołu Wokalnego "ATO MY" Srebrnego Aplauzu. Kilkakrotnego zwycięscy Wojewódzkich Przeglądów Piosenki Dziecięcej w Poznaniu, którego repertuar stanowiła piosenka dziecięca jego autorstwa. Od 1986 r. odnosi sukcesy w Ogólnopolskich Konkursach Piosenki Dziecięcej w Koninie czy Wojewódzkich Przeglądach Piosenki Dziecięcej w Poznaniu oraz w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Sopot`88".

Zbigniew Roth jest członkiem honorowym Grupy Literacko - Dramatycznej im. Przerwy - Tetmajera w Chicago, Koła 83 Podczerwone w Chicago USA (od 2012 r.), członkiem zwyczajnym wielu organizacji i stowarzyszeń twórczych, m.in.: Polish American Poets Academy z siedzibą w Nowym Jorku (od 2007 r.), Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie - APAJTE z siedzibą w Paryżu (od 2013 r.).

Podczas benefisu wystąpili artyści z Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej oraz Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis. Część artystyczną przygotowała profesor Barbara Tritt – śpiewaczka koncertującą nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Podczas koncertu usłyszeliśmy koncert "Od La Scali do Broadwayu".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: