Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Olimpii zorganizują "Slot Art Day" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Olimpii zorganizują "Slot Art Day"
14-09-2017 13:02   Janusz Ludwiczak
Tworzenie beatów hip-hopowych, warsztaty z magikiem, nauka parzenia i sporządzania kawy, zajęcia twórczego myślenia, otwarcie FotoAtelier – na te i inne zajęcia zaprasza w najbliższą sobotę Fundacja ID. W ramach projektu Neo-Lazarsu w budynku dawnego kina Olimpia odbędzie się "Slot Art Day".

Wydarzenie to nawiązuje swoją ideą do Slot Art Festiwalu, odbywającego się w Lubiążu, przyciągającego co roku tysiące osób związanych z wszelkiego rodzaju twórczością. Slot Art Day jest zaś lokalną inicjatywą. Wydarzenie to będzie mieć miejsce 16. września w przestrzeni działań Fundacji "ID" czyli w Lokalnym domu kultury Łazarz "Neo-Lazarus", w budynku byłego kina "Olimpia". Podczas tegorocznego eventu, zaplanowaliśmy jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców Poznania, z uwzględnieniem dzielnicy Łazarz. Będziemy gościć między innymi reżyserkę Annę Greenwood, muzyka Mateusza Otrębę i artystę Humama Ammari. Tematem przewodnim, który będzie przewijał się podczas warsztatów, prelekcji, filmu i koncertu, jest "Podróż" – zapowiada Klaudia Mielniczuk z Fundacji "ID".

Skupiamy się na na odkrywaniu w człowieku prawdziwej tożsamości. Nie tej jednak, którą chcą nam sztucznie wgrać koncerny, producenci ubrań i kosmetyków, mass-media, itd. Staramy się odkryć w każdym jego własny potencjał, talent i dar. Bywają one ukryte tak głęboko, a tempo życia bywa tak szybkie, że wiele osób dochodzi do wniosku, że ich nie posiada. Świadomość, poznanie samego siebie, swoich pasji, upodobań, sił i słabości - to wszystko naszym zdaniem jest niezbędne i kluczowe, by w życiu podążać w dobrym kierunku, nieść nadzieję i radość, by się rozwijać. Właśnie tym celu powstało "NEO-Lazarus" ("NOWY-Łazarz"). Działamy poprzez warsztaty artystyczne, sztukę, kulturę, dyskusje, relacje i przyjaźń. Każdy jest mile widziany – dodaje Klaudia Mielniczuk.

Program Slot Art Day 16 IX 2017 #Podróż:

  • 10:30 i 12:15 warsztaty: rysunek // tworzenie bitów hip-hopowych // poezja //sposób na taniec // furtką do umysłu człowieka - warsztaty z magikiem //domowe kawowe love // twórcze myślenie // decoupage //kreatywne skrzypce // elementy treningu scenicznego (czas: 1,5 h)
  • 14:15 – prelekcja: Autostop moją drogą ku wolności
  • 15:15 – prelekcjaL Homeschooling - Edukacja domowa w praktyce
  • 16:00 – prezentacja fotografii uczestników warsztatów fotograficznych
  • 17:30 – wywiad: "Lazarus Moments" w roli głównej: Mateusz Otręba - Mate.
  • 18:30 – otwarcie Neo-Lazarus FotoAtelier
  • 19:30 – Film z dyskusją: Anna Greenwood "No More Lies" - scena muzyczna w Sao Paulo (Brazylia). Projekcja i spotkanie z reżyserką
  • 21:00 – Koncert Humam Ammari
  • Ponadto Gameroom 10:30-13:30, opieka nad dziećmi podczas trwania warsztatów, Neo-Lazarus TV i Neo-Kawiaręka.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Dawna Olimpia zamieniła się w dom kultury

Komentarze (3)

12-03-2018 11:16:31
M.
@wędkarzu, morlock nie ma tłumaczenia na język polski. Jest to jedna z dwóch ras ludzkich przyszłego świata wg. Wellsa. Tak jak kolegę Marlocka, również mnie irytuje nader częste nadużywanie j. angielskiego, szczególnie w nazewnictwie. Czy jeżeli nazwiemy coś "homeschoolingiem" (bardzo często słowa angielskie bywają odmieniane zgodnie z gramatyką polską) lub "gameroomem"to będzie bardziej wielkomiejsko i światowo? Moim zdaniem wręcz przeciwnie.
11-03-2018 12:42:22
Wędkarz
Do kolegi morlock. Morlock to po polsku?
14-09-2017 17:38:12
morlock
Czy te snoby już zapomniały j.polskiego? Myślałem że to jakieś pokazy wędkarskie.
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: