Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed nimi 72 dni laby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przed nimi 72 dni laby
24-06-2017 00:26   Janusz Ludwiczak
Dla ponad 4 tysięcy uczniów łazarskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zakończył się rok szkolny 2016/2017 i rozpoczęły się upragnione wakacje. Po raz pierwszy uczniowie klas szóstych zamiast świadectwa ukończenia szkoły podstawowej otrzymali świadectwo, które jest promocją do klasy 7. Od września w życie wdrożona zostanie reforma oświaty zakładająca m.in. likwidację gimnazjów.

W całej Polsce wakacje rozpoczyna ponad 4,6 mln uczniów oraz blisko 362 tys. nauczycieli, a w Poznaniu 62,3 tysiące uczniów, zaś na Łazarzu ponad 4 tys. uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich.

Kończący się rok szkolny 2016/2017 jest ostatnim, w którym funkcjonowały 6-letnie szkoły podstawowe. Dlatego uczniowie klas 6 zamiast świadectwa szkoły podstawowej otrzymali świadectwa promocyjne do klasy 7.

Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września 2017 r. wygaszane będą gimnazja. W zamian przywrócone będą 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea, 5-letnie technika i 3-letnie szkoły zawodowe.

I tak Gimnazjum nr 33 zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 33, a zamiast Gimnazjum nr 51 przy Potockiej powstanie tzw. "liceum terapetyczne", czyli w 37. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi. Z kolei zamiast Gimnazjum 53 na Wiklera pojawią się starsze oddziały Szkoły Podstawowej nr 69.

Zmiany obejmą również szkoły katolickie. Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, znajdujące się w gmachu, które w połowie 2014 r. musiało opuścić VIII LO znajdzie się Katolicka Szkoła Podstawowa. W podstawówkę przekształci się również Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Głogowskiej 147.

Tymczasem przed uczniami 72 dni laby. Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się dopiero w poniedziałek, 4 września.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: