Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

BGK Nieruchomości wybuduje przy Święcickiego blisko 400 mieszkań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
BGK Nieruchomości wybuduje przy Święcickiego blisko 400 mieszkań
26-05-2017 21:49   Janusz Ludwiczak
BGK Nieruchomości - spółka zależna od Banku Gospodarstwa Krajowego w rejonie ulic Święcickiego i Śniadeckich, w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Collegium Chemicum UAM oraz Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego wybuduje osiedle mieszkaniowe, w którym zamieszka 386 rodzin.

Jak informuje "Projekt Inwestor" na działce o powierzchni 8100 m kw., którą w grudniu 2016 r. sprzedał UAM planowany jest zespół czterech lub pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią usługową, z podziemnymi halami garażowymi oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową.

BGK Nieruchomości ma wybudować osiedle mieszkaniowe, w którym zamieszka 386 rodzin. Oprócz mieszkań na parterach znajdą się lokale usługowe. Inwestor wbuduje również parking podziemny.

Jak donosi "Projekt Inwestor" realizacja inwestycji wiązać będzie się z przesadzeniami co najmniej 17 drzew, pozostałe zostaną wkomponowane w planowaną zabudowę. Inwestor przebuduje również zewnętrzny układ drogowy ze zjazdami na teren nieruchomości. Wyremontowana zostanie m.in. ul. Święcickiego na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do zjazdu na teren nieruchomości.

Projekt ma być gotowy do końca czerwca. Obecnie trwa przetarg na prace projektowe, po czym podpisana zostanie umowa na wykonanie projektu budowlanego. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na początku przyszłego roku.


R E K L A M A

Komentarze (1)

26-05-2017 22:51:30
as
Tam byly najlepsze tereny wystawiennicze MTP, symbol gdy Targi byly odwiedzane przez mase ludzi. Dlaczego MTP nie zachowalo dla siebie tego terenu??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: