Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznański Szybki Tramwaj im. Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznański Szybki Tramwaj im. Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka?
07-07-2009 00:33   Janusz Ludwiczak
Wszystko wskazuje na to, że odbywający się już od 10 lat Poznań Marathon będzie nosił imię Macieja Frankiewicza. Nadal nie wiadomo, czy Stadion Miejski będzie imienia nieżyjącego już wiceprezydenta Poznania. Nadal nie wiadomo czy i jak zostanie upamiętniony Wojciech Szczęsny Kaczmarek, który przed dwie kadencje, w latach 1990-1998 był Prezydentem Poznania.

Wszystko wskazuje na to, że odbywający się już od 10 lat Poznań Marathon będzie nosił imię Macieja Frankiewicza, który zmarł 16 czerwca. Pozytywne stanowisko w tej sprawie wydali w poniedziałek radni z komisji kultury fizycznej i turystyki. Podobnego zdania jest POSiR, który jest organizatorem tego sportowego wydarzenia. Władze Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji chcą w tej sprawie porozmawiać jeszcze z żoną ś.p. Macieja Frankiewicza.

Pojawiło się już wiele pomysłów upamiętnienia zmarłych niedawno Prezydentów Poznania - Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka i Macieja Frankiewicza. I tak Stadion Miejski przy Bułgarskiej miał nosić imię Macieja Frankiewicza.

Rozważane są także inne miejsca, głównie ulice, którym patronowaliby nieżyjący już prezydenci naszego miasta.

Nadal jednak nie wiadomo czy i jak upamiętniony zostanie pierwszy prezydent Poznania w wolnej Polsce, który aż dwukrotnie, przez osiem lat (1990-1994 i 1994-1998) był gospodarzem stolicy Wielkopolski.

Portal lazarz.pl proponuje, aby Poznański Szybki Tramwaj nosił imię Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka. Nie ma wątpliwości. Prezydenci Maciej Frankiewicz i właśnie Wojciech Szczęsny Kaczmarek zrobili wiele dla Poznania. To właśnie Prezydentowi Wojciechowi Szczęsnemu Kaczmarkowi możemy być wdzięczni, za to, że z Centrum na piątkowskie osiedla, do Kampusu UAM, trójwymiarowego kina przy ul. Lechickiej i Drużbickiego czy centrów handlowych na Winogradach możemy dojechać w kilka minut, a nie tak jak jeszcze 13 lat temu w ponad pół godziny.

Prezydent Wojciech Szczęsny Kaczmarek znacznie przyspieszył budowę poznańskiej PeSTki. Co prawda pierwsza koncepcja budowy naziemnego metra w Poznaniu, w postaci szybkiego tramwaju pojawiła się w 1928 roku, to jej realizację rozpoczęto w 1978 roku od stworzenia pierwszego projektu. Budowę trasy PST rozpoczęto jednak w 1982 roku. Pojawiające się trudności i problemy finansowe spowodowały spore opóźnienie w realizacji inwestycji.
Dzięki intensywnym staraniom Prezydenta Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka udało się znacznie przyspieszyć budowę "PeSTki", którą w końcu otwarto 30 stycznia 1997 roku.

Dlatego portal lazarz.pl proponuję, aby Poznański Szybki Tramwaj, lub wiadukt "PeSTki" nad rzeką Bogdanką i aleją Wielkopolską lub jedna ze stacji PST otrzymała imię Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka.

Co Państwo sądzą o tym pomyśle? Czekamy na Państwa opinie i komentarze.
Poniżej przedstawiamy wyniki sondy, w której przez dwa tygodnie - od 8 do 22 czerwca pytaliśmy Państwa: Co powinno nosić imię Macieja Frankiewicza oraz Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka?


Komentarze (2)

07-07-2009 09:06:51
madzia
Doskonały pomysł. A jakie Ty koszty widzisz? Jakoś nie zauważyłam, aby przy pestce były jakieś budynki mieszkalne.
07-07-2009 09:03:49
alibaba
nie tylko nie to bo znów durnie z magistratu podniosą cennny bilety - tłumaczac się, że nowe nie przewidzine koszty heheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: