Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod Kaponierą będzie salonik prasowy, punkt gastronomiczny i sklep - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod Kaponierą będzie salonik prasowy, punkt gastronomiczny i sklep
13-03-2017 13:01   Janusz Ludwiczak
Po punkcie ksero i obsługi pasażerów ZTM pod Kaponierą otwarte zostaną kolejne lokale usługowe. ZKZL podpisał umowy z najemcami, którzy uruchomią salonik prasowy, punkt gastronomiczny i sklep, w którym będzie można kupić produkty spożywcze i drogeryjne.

Jak już informowaliśmy Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który odpowiada za wynajem lokali podpisał umowę z pierwszym najemcą "nowej" Kaponiery. Na początku lutego w przejściu podziemnym pod najważniejszym węzłem komunikacyjnym w mieście uruchomiony został punkt ksero, który oferuje również wydruki, oprawy dokumentów, artykuły papiernicze i biurowe.

Urzędnicy wciąż szukają najemców do pozostałych powierzchni na poziomach –1 i –2 o powierzchni od 76 do 500 metrów kwadratowych. W sumie do zagospodarowania jest jeszcze pięć lokali.

Kolejna umowa dotyczy stworzenia w tym miejscu salonu prasowego, oferującego oprócz aktualnych gazet i czasopism także kubek gorącej kawy czy szybkie przekąski poszukiwane przez przemieszczających się pod rondem poznaniaków i gości. Przygotowujemy także projekt umowy z firmą, która pod Kaponierą uruchomi punkt gastronomiczny. Będzie tam można zjeść śniadanie, lunch, czy inny lekki posiłek. Trwają też negocjacje z kolejnym przedsiębiorcą, który specjalizuje się w organizacji miejsc usytuowanych w obiektach takich jak lotniska, dworce, czy miejsca przesiadkowe, gdzie klienci przemieszczając się z miejsca na miejsce mogą kupić np. gazetę, napoje, ciepłą przekąskę, podstawowe produkty spożywcze, czy drogeryjne – wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL.

ZKZL szuka również operatora parkingu. Kierowcy będą mieli w sumie ok. 250 miejsc postojowych, a ceny za parkowanie mają być zbliżone do opłat w strefie płatnego parkowania.


Komentarze (2)

18-03-2017 14:16:03
eka z małeki
-tam nic nie będzie,to skutek pazerności miasteczka!!!,wymogi najmu i zagospodarowania obszernie opisała nasza prasa.Ja po włożeniu takiego kapitału i na takich warunkach nigdy bym się na to nie zdecydował!!!.Kilkukrotnie wypowiadałem się na ten temat,część przyjęto,część nie,ale tak to jednak wygląda jak wygląda.NIE odczuwam satysfakcji z tego powodu,a rozczarowanie... eka
17-03-2017 07:33:19
Negatyw
Tam powinien być od dawna ruch w interesie. Tymczasem nic się nie dzieje i dobrego fast fooda trzeba szukać (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: