Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Galeria Ego pokaże "Czarne i Białe" Jerzego Piotrowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Galeria Ego pokaże "Czarne i Białe" Jerzego Piotrowicza
15-02-2017 15:23   Janusz Ludwiczak
Z twórczością zmarłego w 1999 roku poznańskiego artysty Jerzego Piotrowicza będzie można zapoznać się w Galerii Ego, która przygotowuje wystawę "Czarne i Białe". Wiele drzeworytów - prac artysty będzie prezentowanych po raz pierwszy.

Galeria Ego zaprezentuje 24 czarno-białe drzeworyty z lat 70. ubiegłego wieku. Technika drzeworytu zajmowała szczególne miejsce dla zmarłego w 1999 r. poznańskiego artysty, Jerzego Piotrowicza.

Choć nie była dla niego ani pierwszą, ani najbardziej eksploatowaną formą wypowiedzi, to miała kardynalne znaczenie w formowaniu dojrzałego stylu opartego na rozpoznawalnym języku formalnym i strukturalnym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że większość z wypukło-druków powstało w pierwszym periodzie twórczości poznańskiego artysty, a więc w latach 70. ubiegłego wieku. W nich właśnie testowany był pełen odwołań do artystycznej tradycji sposób opisywania teraźniejszości, po raz pierwszy też ujawnił się rozwijany później potencjał symbolizowania i ikonizowania atrybutów otaczającej nas rzeczywistości – opowiada dr Sebastian Dudzik.

Wernisaż wystawy "Czarne i Białe" Jerzego Piotrowicza odbędzie się w przyszły piątek, 17 lutego o godz. 19:00. Ekspozycję drzeworytów artysty będzie można oglądać w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3 do 2 kwietnia codziennie z wyjątkiem poniedziałków i niedziel (w godz. od 12 do 18, a w soboty w godz. 11:00-14:00). Portal lazarz.pl jest patronem medialnym wystawy.


Fot: Galeria Ego

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: