Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bartosz Zawieja nie będzie już zasiadał w Radzie Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bartosz Zawieja nie będzie już zasiadał w Radzie Miasta Poznania
03-01-2017 01:12   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek Bartosz Zawieja złożył mandat Radnego Miasta Poznania. Szef poznańskiej PO obejmie stanowisko wiceprezesa spółki Remondis Sanitech. W Radzie Miasta Poznania Bartosza Zawieję zastąpi Tomasz Stachowiak, który w latach 2011-2015 był członkiem Zarządu Rady Osiedla Grunwald Południe.

O tym, że Bartosz Zawieja będzie wiceprezesem miejskiej spółki zajmującej się wywozem śmieci już w połowie grudnia informował "Głos Wielkopolski". O złożeniu mandatu miejskiego radnego napisała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza Poznań".

Potwierdzam. Złożyłem mandat. We wtorek rozpocznę pracę w Remondis Sanitech. Będę nadzorował gospodarkę odpadami. Już wcześniej zawodowo zajmowałem się tego typu sprawami. W radzie miasta byłem ponad 6 lat, wcześniej przez dwie kadencje zasiadałem w Radzie Osiedla Górczyn – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Bartosz Zawieja.

Radny musiał złożyć rezygnację, gdyż miejscy radni nie mogą pełnić funkcji kierowniczych w spółkach i firmach należących do miasta.

Bartosz Zawieja wywodzi się z Górczyna. W Radzie Miasta Poznania zasiadał od 2010 roku. Był również szefem Rady Osiedla Górczyn. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska Rady Miasta Poznania. Obecnie był wiceprzewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. Od lutego jest szefem poznańskiej PO. Do tej pory był dyrektorem Wydziału Tworzenia i Realizacji Projektów Starostwa Powiatowego w Poznaniu, gdzie zajmował się pozyskiwaniem środków unijnych.

Wiadomo, że miejsce radnego zajmie teraz Tomasz Stachowiak, który w latach 2011-2015 zasiadał w Radzie Osiedla Grunwald Południe (dawniej Kopernika-Raszyn).

Zamierzam przyjąć mandat. Będzie to dla mnie nowość, będę musiał nauczyć się zasad funkcjonowania rady miasta, które są inne od rady osiedla.
Będę przyglądać się inwestycji, jaką czeka os. Kopernika - to tramwaj, który może wpłynąć na rozwój Raszyna i Grunwaldu. Duży wpływ na to co dzieje się w naszym mieście mają rady osiedli, które powinny otrzymać jeszcze większe kompetencje. To mieszkańcy najlepiej znają problemy w tym mieście, dlatego myślę, by zasiąść w komisji samorządowej, a także w komisji sportu
– powiedział nam Tomasz Stachowiak.

Tomasz Stachowiak ma 36 lat. Zajmuje się m.in. działalnością pro-bono, zajmuje się podopiecznymi Fundacji Pies Przewodnik - na rzecz osób niewidomych.

To nie jedyne zmiany w Radzie Miasta Poznania. Kilka dni temu mandat złożyła radna PO Urszula Mańkowska, która wygrała konkurs na stanowisko Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Mandat radnego przysługuje teraz Andrzejowi Ratajowi, przewodniczącego Rady Osiedla Stare Miasto, który jednak waha się z przyjęciem nominacji ze względu na liczne obowiązki służbowe.


Komentarze (1)

03-01-2017 16:42:09
poznanianka
Gratuluje panu Zawieji.Zyczę wytrzymałości i nowego spojrzenia na gospodarkę odpadami.Myślę ,że przyjrzy się pracy swoich pracowników .Zapyta mieszkańców , czy sa zadowoleni z usługi.Dot. to wysokości opłat i co za tym idzie ,jakości usługi , jak np.nigdy nie wykonywanej dezynfekcji pojemników.A nowy radny pan Tomasz Stachowiak nie tylko będzie forsował budowę trasy tramwajowej na Os. Kopernika , ale znaną wszystkim inwestycje przebudowy ul. Kolejowej.
Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: