Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy Plac Nowakowskiego: alpinarium, toaleta, ścianka wspinaczkowa, siłownia plenerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy Plac Nowakowskiego: alpinarium, toaleta, ścianka wspinaczkowa, siłownia plenerowa
05-12-2016 07:33   Janusz Ludwiczak
Znajdujący się przy Rondzie Jeziorańskiego skwer wkrótce zmieni swoje oblicze. Na Placu Nowakowskiego pojawią się nowe ławki, wymienione zostanie oświetlenie. W planach jest również budowa ściany wspinaczkowej, siłowni na wolnym powietrze, pojawi się również toaleta automatyczna i wypożyczalnia roweru miejskiego.

Na modernizację Placu Nowakowskiego Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała od miasta grant w wysokości 200 tysięcy złotych. W ramach inwestycji, która będzie kosztować w sumie 400 tys. zł na skwerze tuż obok Ronda Jeziorańskiego pojawi się nowa zieleń, ławki, wymienione zostanie również oświetlenie.

W ubiegłym roku przeznaczyliśmy ponad 9 tys. zł na projekt rozbudowy Placu Nowakowskiego. Chcielibyśmy, by powstała tam siłownia na wolnym powietrzu i plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, a także nowe oświetlenie i alejki. 200 tys. zł zabezpieczymy z naszych środków, kolejne 200 tys. zł otrzymamy z grantu od miasta – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Otrzymany grant od miasta w kwocie 200 tys. zł obejmie odnowienie pl. Nowakowskiego poprzez posadzenie nowej zieleni, wytyczenie ścieżek, ustawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.

Na skwerze, znajdującym się w obrębie ulic: Przybyszewskiego - Grunwaldzka - Niecała - Biała nasadzone mają zostać: derenie, bluszcze, cisy w formie żywopłotu, a także tawuła japońska i hortensja. Biuro projektowe Gardenae - Studio Kształtowania Terenów Zieleni podczas październikowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz przedstawiło koncepcję zagospodarowania Placu Nowakowskiego, która zakłada m.in. stworzenie ścianki wspinaczkowej z alpinarium.

W przyszłym roku na Placu Nowakowskiego ma pojawić się również stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego, a także toaleta automatyczna.


Komentarze (3)

10-12-2016 00:55:21
łazarz
ALE TO JEST ŁAZARZ.
10-12-2016 00:04:48
Bazyli
Podobne zielone skwery poproszę na Łazarzu!!! Tam jest szaro i brudno! Może część Rynku Łazarskiego przeznaczyć na oazę zieleni? Lub ten szary wstrętny plac przed Sam-em Społem na Kąciku? I ten zabetonowany skwer Małeckiego - Graniczna niech będzie zielony (jak kiedyś). Na Jeżycach przy Placu Asnyka jest tak pięknie!
06-12-2016 11:44:07
poznanianka
Jeden z newralgicznych punktow Poznania. Warty zadbania.Wizytówka miasta, jeszcze jedna. A l e nikt nie podaje , ani p i s z e , kto o taką zieleń będzie dbał i za to płacił. Trzymam kciuki. Pozdrawiam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: